Apex Legends, Electronic Arts, Apex Legends míří na mobily ve speciální verzi

Apex Legends míří na mobily ve speciální verzi

Po Switchi dojde na telefony a tablety. Tato edice ale není kompatibilní s ostatními

Zdroj: EA
20. 4. 2021
Název: Apex Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 4. 2. 2019

Společnost EA oznámila po Switchi battle royale akce Apex Legends dorazí také na mobily. Mobilní verze se začne ve vybraných regionech testovat ještě tento měsíc. Autoři říkají, že je to pro ně velký okamžik a že chtějí na mobilech zapůsobit podobně jako dříve na velkých platformách. To není malá ambice.

Na titulu pracují přímo vývojáři ve studiu Respawn. Firma postavila specializovaný tým složený z veteránů mobilních her.

Hra Apex Legends Mobile je navržena pro dotykové obrazovky a optimalizována tak, aby vypadala a fungovala co možná nejlépe i na telefonech. Samotní vývojáři říkají, že je to nová verze Apex Legends, ale věrná originálu. A to je zřejmě to nejdůležitější sdělení. Jak totiž dále upřesňují, Apex Legends Mobile nenabídnou cross-play s ostatními platformami. Jde o samostatný produkt.

Stejně jako na PC a na konzolích bude novinka k dispozici jako free-to-play a autoři slibují, že nikdy nebude obsahovat placené předměty, které poskytnou herní výhodu. Apex Legends Mobile nabídnou vlastní battle pass, kosmetické předměty i unikátní věci. Na titulu pracují přímo vývojáři ve studiu Respawn. Firma postavila specializovaný tým složený z veteránů mobilních her, ale ti i nadále spolupracují s původními autory, kteří se starají o velkou verzi.

Na začátku se tým chce držet při zdi a pozve jen pár tisíc hráčů v Indii a na Filipínách. V průběhu roku ale plánuje zvát další hráče v nových regionech po celém světě. V první fázi bude hra dostupná jen na Androidu, ale verze pro iOS samozřejmě dorazí během nadcházejících měsíců. Brzy by měly být k dispozici alespoň předregistrace.

Battle royale akce Apex Legends vstoupila na trh v únoru 2019 pro PC, PS4 a Xbox One. Letos v březnu pak vyšla verze pro Switch, jejíž port od studia Panic Button se však neobešel bez kompromisů. Diplomaticky řečeno. Před pár dny se vývojáři Apex Legends pochlubili, že titul na všech platformách pokořil metu 100 milionů hráčů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru