Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Ano, Take-Two vlastní domény GTA VI a Vice City Online

Ano, Take-Two vlastní domény GTA VI a Vice City Online

Překvapivého na tom ale není vůbec nic. Mnohem zajímavější je přece doména GTA VII

Zdroj: Rockstar
18. 8. 2020

Pokud jste už v uplynulých hodinách zaznamenali zprávu, že vydavatel Take-Two aktualizoval, nebo dokonce zaregistroval domény gtavi.com a gtavicecityonline.com, mohlo to ve vás i díky bombastickým titulkům herních magazínů zanechat pocit, že se užuž blíží oznámení vytouženého pokračování, a ještě k tomu zasazeného do Vice City! To je přece zpráva roku, co říkáte? No, nechci vás zklamat, ale skutečnost je o poznání méně vzrušující a dovolím si tvrdit, že tenhle „objev“ neznamená vůbec nic.

Předně je důležité říct, že Take-Two si výše uvedené domény nezaregistrovalo – možná vás to překvapí, ale domény pro GTA VI a Vice City Online má registrované od roku 2006, resp. 2009. Důležité je také dodat, že onen objev, který mimochodem na Redditu neučinil člověk s přezdívkou computerguy, jak je většinou chybně uváděno, ale fanoušek Conla, není nijak překvapivý. Došlo pouze k obnovení těchto registrací, a to konkrétně 23. března pro gtavicecityonline.com a 10. dubna v případě gtavi.com. Jde o zcela běžnou praxi, kterou nedělají jen velké herní společnosti, ale úplně každý, kdo podniká s produkty, jejichž názvy dopředu alespoň rámcově zná a má strach, že pro ně v budoucnu nebude moci patřičnou doménu využít. Je proto zcestné uvažovat nad tím, že březnové, resp. dubnové obnovení tak letitých domén má automaticky vyústit v jakékoliv oznámení.

Určitě není na místě každou podobnou zmínku – znáte-li dostatečně veškeré podrobnosti – brát jako náznak „čehokoliv“.

Jistě, nepochybuji nad tím, že pokračování jedné z nejúspěšnějších herních sérií vzniká a zcela jistě v budoucnu vyjde. Jsem navíc poměrně potěšen tím, že mezi hráči je stále zájem o osmdesátými lety prosycené Vice City, na což by mohli vývojáři z Rockstaru patřičným způsobem odpovědět. Určitě ale není na místě každou podobnou zmínku – znáte-li dostatečně veškeré podrobnosti – brát jako náznak „čehokoliv“, i když připouštím, že vyznat se v marketingových akcích jednotlivých vydavatelů a vývojářů dá mnohdy poměrně zabrat. Situaci kolem zmiňovaných domén navíc nelze porovnávat například s odhalením domén pro Batmana a Suicide Squad, kde skutečně šlo o první registraci a v takovém případě je naopak pravděpodobné, že se okolnosti v nejbližší době vysvětlí.

Ale abyste neřekli, že jsem škarohlíd, který vám upírá GTA VI, máme pro vás na Vortexu jednu exkluzivní zprávu. Jen u nás si totiž můžete přečíst, že Rockstar už pracuje na GTA VII. Ano, čtete správně, sedm, nikoliv šest! Proč si to myslíme? No přeci proto, že doména gtavii.com byla registrována už v roce 2006 a – hádejte co – obnovení téhle registrace přišlo letos v červnu. To už přece musí něco znamenat…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru