GDC se oficiálně odkládá kvůli koronaviru

Ani GDC 2021 neproběhne ve standardním termínu

Vývojářská konference se přesouvá na červenec a bude mít podobu hybridní události

Zdroj: GDC
13. 8. 2020

Souboj s nemocí Covid-19 svět stále nevyhrál. Jedním z ukazatelů jsou kromě jiného i herní akce. Drtivá většina z nich byla pro letošní rok zrušena. Nevypadá to, že by se do konce roku uskutečnilo něco většího. Otazník se stále vznáší i nad akcí The Game Awards, která se tradičně koná v prosinci. I když by jí to bez přenosu z místa ubralo lesku, Geoff Keighley by určitě dokázal celé předávání odbavit také v digitálním prostoru.

O tom, že situace ve Spojených státech stále není ideální, ale svědčí rovněž to, že se pomalu začínáme propracovávat v kalendáři k akcím, které padly za oběť koronaviru už letos. Jednou z prvních byla odborná konference GDC. A právě o jejím dalším ročníku teď pořadatelé poprvé jasněji promluvili.

Namísto tradičního března se GDC 2021 uskuteční až v červnu, konkrétně od 19. do 23. června

Plány na rok 2021 stále nesou známky obav. Podle organizátorů se bude jednat o takzvanou hybridní akci. Fyzicky se sice uskuteční její část v San Franciscu jako dříve, ale mnohem větší zastoupení bude mít virtuální verze v on-line prostoru. Digitální konference bude probíhat ve stejném termínu. No a když už jsme u termínu, i ten prozrazuje, že zatím není vše ideální. Namísto tradičního března se GDC 2021 uskuteční až v červnu, konkrétně od 19. do 23. června. Snad bude tento posun už dostatečný.

GDC 2020 bylo zrušeno, respektive odloženo koncem února. Původně se měla akce uskutečnit v létě. Nakonec ale sešlo i z těchto plánů, respektive původně zamýšlené menší fyzické letní akce. Akce GDC Summer nakonec měla podobu jen digitální konference, která se uskutečnila od od 4. do 6. srpna a soudě i podle malého ohlasu asi nevzbudila obvyklý rozruch. Na konferenci se přesto přihlásilo přes 9700 lidí. Ročník 2021 má být zatěžkávacím testem pro nový hybridní formát. Samotní pořadatelé a hosté se zřejmě musí přesvědčit, jak bude taková alternativa fungovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru