Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Ani další DLC pro Valhallu se nemá týkat assassínů

Ani další DLC pro Valhallu se nemá týkat assassínů

Řád Skrytých prý zastoupí jen hrstka odkazů. Hráči budou opět lovit členy Starověkých

Zdroj: Ubisoft
7. 6. 2021
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Dosud poslední DLC pro Assassin’s Creed Valhalla nás příliš nepotěšilo. Ačkoliv se stále jedná o mírně nadprůměrný přídavek, z rozšíření byla znatelně cítit snaha nabídnout hráčům jen více totožného obsahu, což se vývojáři z Ubisoftu ani nesnažili příliš zakrývat. Ano, nepochybně existuje spoustu hráčů, kteří to umí ocenit, ze série se ale pozvolna vytrácí její hlavní motiv – tedy souboj mezi příslušníky assassínů a templářů – což má pokračovat i v případě druhého velkého DLC The Siege of Paris. O rozšíření promluvil francouzský insider J0nathan, který už dříve přinesl například seznam achievementů DLC Wrath of the Druids. Aktuální informace prý objevil v herních souborech a o detaily se podělil ve svém videu na YouTube. Z jeho poznatků má vycházet najevo, že řád Skrytých bude ve hře znovu zastoupen jen skrze odkazy přes výstroj a zbraně, které může Eivor najít a linku věčného sváru znepřátelených stran rozvíjet nebude.

„Na jihu se království Francie poprvé po sto letech sjednotilo pod vládou jediného krále. Karel III. Tlustý, pravnuk Karla Velikého, nyní vede ve Francii pomalou válku proti Seveřanům. Anglie by mohla být na řadě,“ zní úryvek synopse, kterou objevil J0nathan. Dále se v ní uvádí, že osada Ravensthorpe musí ve Francii získat nové spojence, aby se Anglie vyhnula hrozbě války a nepochybujeme o tom, že jazýčkem na miskách vah osudu bude právě Eivor. Stejně jako v případě Wrath of the Drudis má i The Siege of Paris začít příjezdem návštěvníka do přístavu v Ravensthorpe, což je ale na druhou stranu vcelku elegantní řešení, jak načít od hlavního příběhu zcela odtrženou kapitolu.

Je nutné poukázat, že Ubisoft i pro příběhová rozšíření recykluje použité prvky ze základní verze hry, což může být současně varováním pro ty, kdo očekávají alespoň nějakou inovaci.

J0nathan dále uvádí, že bychom se měli ve druhém DLC přesunout do roku 885, kdy se Karel III. stal západofranským králem, což je necelých deset let po událostech hlavní dějové linie Valhally. Řešit však budeme zřejmě jen panovníkův spor se Seveřany a nikoliv po staletí trvající tichou válku mezi assassíny a templáři. J0nathan je o tom přesvědčen s odvoláním na část dialogu, který mezi daty hry objevil. Pronést ho má buďto Eivor, nebo některá z náhodných postav: „Stejně jako v Anglii se zdá, že Skrytí se nenachází ani ve Francii. Jaké poklady tu mohli zanechat?“ Jak je uvedeno výše, věta pravděpodobně odkazuje k tomu, že DLC nabídne jen možnost prozkoumávat již opuštěné úkryty předchůdců assassínů, kde Eivor zřejmě najde části výstroje a maximálně mu k tomu něco poví Basim s Hythamem.

Zastoupeno by nicméně mělo být tažení proti Starověkým (Order ot he Ancients), a to ve stejném duchu jako v případě základní hry. Na stejný mechanismus postupného odkrývání identity jednotlivých příslušníků ostatně hráči narazili už při výletu do Irska, kde se pátralo po zlých druidech Children of Danu. I na tomto místě je tudíž nutné poukázat na to, že Ubisoft i pro příběhová rozšíření recykluje použité prvky, což může být současně varováním pro ty, kdo očekávají alespoň nějakou inovaci. Poslední informaci, kterou J0nathan ve svém videu přináší, je termín možného uvedení, kolem něj ale vzniklo trochu zmatků. Oficiálně se podle Ubisoftu máme dočkat někdy v létě, insider ale narazil na datum 9. listopadu a to teď ve spoustě článcích figuruje jako odložený termín. Ve skutečnosti je ale 9. listopad posledním možným dnem, kdy by mohla být splněna podmínka season passu pro první rok od vydání hry a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se Paříže neměli dočkat už za pár měsíců.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru