Marvel 1943: Rise of Hydra Game, Marvel Games, Amy Hennig pracuje na nové hře s licencí od Marvelu

Amy Hennig pracuje na nové hře s licencí od Marvelu

Autorka trilogie Uncharted oznamuje novou velkou příběhovou akční adventuru

Zdroj: Marvel
30. 10. 2021

Občas si říkáme, jak se podobají osudy Amy Hennig a Jade Raymond. Obě patří mezi nejslavnější současné vývojářky, i když každá zastává trochu jinou úlohu. Mají na kontě úspěšné projekty, ale v posledních letech jako by se trápily. Jejich pracovní cesty se ostatně před pár lety také protnuly, ale bohužel z toho vzešel jen další nerealizovaný titul. Tedy lépe řečeno, ze spolupráce nevzešlo nic. Obě už nějakou dobu pracují na nových projektech a po týmu Haven Entertainment Studios Jade Raymond se nyní blíže vyjasňuje i další úkol Amy Hennig.

V listopadu 2019 se připojila ke společnosti Skydance Media, aby tu založila novou divizi Skydance New Media zaměřenou na digitální tvorbu. V září vyšlo najevo, že Hennig a její bývalý kolega Todd Stashwick jsou součástí scenáristického týmu hry Forspoken od studia Luminous Productions a společnosti Square Enix. To byla ale zřejmě jen přestupní stanice k mnohem ambicióznějšímu vlastnímu projektu. Nyní totiž firma Skydance New Media oznámila, že Amy Hennig pracuje s Marvelem na nové příběhové akční adventuře zasazené do jeho komiksového vesmíru.

Šéf Marvel Games Jay Ong chválí Amy Hennig, která podle něj už dlouho nastavuje laťku pro příběhové dobrodružné hry.

Titul má nabídnout zcela nový příběh a Amy Hennig prohlásila, že je nadšená, že může po dlouhém mlčení konečně prozradit, na čem dělá. Půjde o vůbec první hru od nového AAA studia, které založili Hennig a veterán EA Julian Beak ve snaze vytvořit novou kategorii příběhové interaktivní zábavy, která propojí hry, film i televizi, slibuje tisková zpráva. Amy Hennig si podle svých slov neumí představit lepšího partnera pro jejich první hru, než je Marvel. Obdivuje jeho vesmír je pro ni prý ctí odvyprávět zde vlastní nový příběh.

Šéf Marvel Games Jay Ong zase chválí Hennig, která podle něj už dlouho nastavuje laťku pro příběhové dobrodružné hry, a jejich tým je nadšený touto spoluprací. Od prvního setkání podle něj bylo jasné, jakou mají ambici a vizi s využití milované značky od Marvelu. Až přijde správný čas, fanoušci se o projektu prý dozví víc.

Nová vlna her od Marvelu

Společnost Skydance New Media dala za tímto účelem dohromady tým zkušených vývojářů, kteří se dlouhá léta věnují tvorbě AAA akcí a akčních adventur. Jejich hra podle oznámení pravděpodobně míří na tradiční herní platformy a cloudové streamovací služby. Žádné další podrobnosti k dispozici ale nemáme. Neznáme tak konkrétní systémy ani přibližný termín, kdy by hra mohla vyjít. Formálního oznámení se ostatně teprve dočká.

Marvel je na poli her v posledních letech mimořádně aktivní. I když hry podle jeho IP vycházely skoro odjakživa, rozdíl v uplynulé dekádě nastal v tom, že nyní je to přímo komiksové nakladatelství, které diktuje podmínky a vybírá si své partnery – to znamená vydavatele i konkrétní vývojáře. A zatím se i přes drobná klopýtnutí v podobě Marvel’s Avengers tato strategie očividně vyplácí. Spider-Man od Insomniacu je pojem sám o sobě. V budoucnu na něj naváže Wolverine. Aktuální Guardians of the Galaxy vypadají velmi slibně a potenciál zjevně mají i Marvel’s Midnight Suns od studia Firaxis.

Amy Hennig pracuje ve videoherním odvětví od konce osmdesátých let. Proslavila ji ale až trilogie Uncharted, u níž figurovala jako scenáristka i creative director.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru