American Motorcycle Simulator, Movie Games, American Motorcycle Simulator z vás udělá drsného motorkáře

American Motorcycle Simulator z vás udělá motorkáře

Pojedete po legendární Route 66, budete opravovat a vylepšovat váš stroj, prát se i popíjet

Zdroj: Movie Games
23. 3. 2020
Název: American Motorcycle Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Jestliže si potrpíte na hry, v nichž samotná cesta je cílem, máme pro vás tip na titul, který by vás mohl zajmout. V truck simulátorech od SCS Software brázdíme silnice coby neohrožený řidič kamionu, v Jalopy jsme si pro změnu vyzkoušeli strastiplnou cestu trabantem napříč východní a jihovýchodní Evropou po pádu Železné opony. American Motorcycle Simulator z nás udělá, jak už ostatně název napovídá, divokého amerického motorkáře. Vyrazíme po legendární Route 66 a digitální vítr bude čechrat naše kadeře z jedniček a nul.

Za hrou stojí polské studio Movie Games a slibuje simulaci motorkáře se vším všudy. Máme se vydat na cestu dlouhou 2446 mil z Chicaga do Los Angeles a autoři jí popisují jako motocyklový survival, který nabídne first person i 3rd person perspektivu. Nepůjde ale zdaleka jen o to dojet z bodu A do bodu B a na cestě se kochat panoramaty za zvuku “bublání” motoru. Váš stroj se může porouchat a vy ho musíte opravit – ať už přímo na cestě, anebo v garáži, kde budete mít k dispozici více součástek i nářadí. Celkem má být na výběr více než stovka různorodých dílů.

Kdo by si nechtěl zpříjemnit dobrodružství v náruči digitální “tanečnice”?

Svou motorku můžete také vylepšovat a ozdobit. Samozřejmostí je nutnost hlídat si dostatek paliva v nádrži. Během cesty můžete dokonce narazit na někoho, kdo bude potřebovat pomoct od vás a odměna dobrodince zřejmě nemine. Když už budete mít silnice dost, můžete se zastavit v některém z motelů, nočních klubů nebo hospod. K dispozici bude více než 30 podobných zastávek a navrch před pět desítek benzínek. Tady samozřejmě narazíte na další cestovatele, ale i personál. Kdo by si nechtěl zpříjemnit dobrodružství v náruči digitální “tanečnice”?

Všechny tyhle radovánky ale představují výdaje. Každá sranda něco stojí. Na druhé straně na cestě si můžete i nějaký ten dolar přivydělat, pokud jste šikovní. Můžete hrát kulečník, šipky nebo poker. Jako správný tvrďák hráč uzří dno nejedné sklenice a lahve, ale neměli byste to s alkoholem přehánět, protože tradičně ovlivní vaše výkony. Snáze se také zřejmě zapletete do nějaké potyčky s místní honorací.

V American Motorcycle Simulatoru se projedeme lesy, prériemi i horami. Na vašem dobrodružství můžete žíznit, hladovět a v extrémním případě i zemřít. Ale pokud se nevzdáte, dostanete se z východního pobřeží až na západ a spatříte oceán. A pak se můžete vydat zase zpátky. I to má novinka společné s Jalopy, jehož autor hardcore hratelnost plnou překážek, poruch a složitého managementu inventáře trefně pojmenoval jako CarPG.

Spíš než vážně míněný simulátor hra připomíná parodii nebo odlehčenou variaci na další netradiční simulace. Pokud doufáte v digitální verzi seriálu Zákon gangu (Sons of Anarchy), raději místo toho vylovte z paměti vzpomínky na komedii Divočáci, v níž se objevila hvězdná sestava John Travolta, Tim Allen, Martin Lawrence, William H. Macy a Ray Liotta. Na druhé straně – přeci to nemůže být horší než proslulý propadák Ride to Hell: Retribution…

American Motorcycle Simulator by měl vyjít v první polovině příštího roku a míří pouze na PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru