Crucible, Amazon Game Studios, Amazon definitivně zruší týmovou střílečku Crucible

Amazon definitivně zruší týmovou střílečku Crucible

Návrat do bety měsíc po vydání hru nespasil. Nic udržitelného nás nečeká, říkají vývojáři

Zdroj: Amazon Game Studios
10. 10. 2020
Název: Crucible Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 5. 2020

Amazon Game Studios měli pro rok 2020 odvážný plán. Nahlédnout prostřednictvím MMO The New World a týmové střílečky Crucible do nejvyšších pater herního vývoje. Jenže zatímco první zmiňovaný titul byl kvůli nespokojeným ohlasům hráčů odložen na rok 2021, druhý měsíc po vydání v podstatě nikdo nehrál. Crucible se proto v červenci vrátilo zpět do fáze uzavřené bety a vývojáři z Relentless Studios mluvili o obrovském odhodlání vše opravit a uvést do stavu, kdy bude moci potenciál hry naplno vyniknout. Ani tento plán ale bohužel nezafungoval a o další  tři měsíce později přichází kapitulace. Vývojáři usoudili, že už nemá smysl držet Crucible na přístrojích a v listopadu definitivně vypnou servery.

„V červenci jsme přesunuli hru do uzavřené bety. Vytvořili jsme seznam prvků, o kterých jsme se domnívali, že vylepší celkový zážitek a sdíleli jsme ho formou plánu veřejně. Vyjma vlastních (custom) zápasů, které budou připraveny v nadcházejících dnech, jsme všechny body splnili,“ začínají vývojáři Crucible včerejší blogový příspěvek. Vysvětlují, že po důležitých zásazích do hry měla přijít fáze vyhodnocení reakcí od všech hráčů, kterých v červenci bylo podle statistiky webu SteamCharts jen přibližně 200. Následně ale lidé z Relentless Studios přišli ke zjištění, že jsou sesbíraná data od hráčů v přímém rozporu s jejich představami a proto dospěli k těžkému rozhodnutí.

Už v těchto dnech navíc tým postupně přechází k vývoji zmiňovaného MMO The New World a bude se věnovat i dalším projektům vznikajícím v Amazon Game Studios.

„Ukončíme vývoj Crucible. Oceňujeme způsob, jakým fanoušci reagovali na naše úsilí a rádi jsme četli jejich ohlasy na všechny změny z uplynulých měsíců. Nakonec ale nevidíme pro Crucible zdravou a udržitelnou budoucnost,“ říkají autoři hry. Datem ukončení fungování bude 9. listopad, kdy přestanou fungovat i chystané customky, a poté se už střílečka stane minulostí. Už v těchto dnech navíc tým postupně přechází k vývoji zmiňovaného MMO The New World a bude se věnovat i dalším projektům vznikajícím v Amazon Game Studios. V blogovém příspěvku pak Relentless pochopitelně uvádí, že vrátí peníze všem, kdo si v rámci Crucible něco pořídili a děkují za důvěru, kterou do projektu komunita vložila. „Bylo to dílo lásky a jsme vděční za čas, který jsme spolu s vámi strávili na planetě Crucible,“ uzavírají zástupci Relentless.

Jejich hra se tak řadí po bok dalších nepříliš úspěšných letošních projektů jako Rocket Arena, Hyper Scape nebo Marvel’s Avengers, které sice ještě nepotkal konec, ale komunita hráčů povážlivě klesla a naděje na nápravu se pomalu vytrácí. V případě Rocket Areny vyústil nízký počet hráčů k přepnutí na free to play model. Autoři Hyper Scape pro změnu připustili, že je hra možná až příliš těžká a nepřívětivá k nováčkům. A Marvel’s Avengers hraje na PC přibližně 2000 hráčů, přičemž situace na konzolích není podle náznaků vývojářů o nic lepší.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru