Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Aliens: Fireteam mění jméno a vyjdou v srpnu

Aliens: Fireteam mění jméno a vyjdou v srpnu

Hra bude levnější, než se čekalo. Postrádá plný cross-play, ale nabídne české titulky

Zdroj: Cold Iron Studios
24. 6. 2021
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Po dlouhých letech příprav se konečně blíží vydání nová hra s vetřelci. Kooperativní akce Aliens: Fireteam změnila jméno na Aliens: Fireteam Elite a dorazí na trh 24. srpna ve verzích pro PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Vývojáři z Cold Iron Studios se při této příležitosti pochlubili novým trailerem a pár dalšími drobnostmi.

Update: Místní distributor, kterým je společnost Comgad, nám potvrdil, že všechny verze budou mít české titulky.

Pokračuje původní zpráva: Základní verze se nakonec bude překvapivě prodávat za 40 dolarů, respektive 40 eur. Na českém PlayStation Storu ji najdete za 1049, anebo 1849 korun v případě deluxe edice. Při vydání nabídne čtyři různé multiplayerové kampaně. S předobjednávkou se jako obvykle pojí nějaké bonusy. Těšit se můžete na šátek, červenou kamufláž pro zbraň nebo další potisky. Deluxe edice pak nabízí řadu dalších převážně kosmetických předmětů, ale třeba i novou brokovnici nebo takzvané challenge karty, které mění povahu misí.

Budeme hrát „stejné“ mise stále dokola?

Do akce můžete naskočit v trojici hráčů, anebo sami s dvojicí parťáků, které řídí umělá inteligence. Hra bude podporovat cross-gen multiplayer (tedy například PS4+PS5), ale nikoli cross-platform multiplayer. Plný cross-play v tuto chvíli nemají autoři v plánu, řekl šéf studia Craig Zinkievich magazínu GameSpot. To je škoda a mohlo by se to titulu potenciálně vymstít, pokud by se časem potýkal s nedostatkem hráčů.

Cold Iron Studios říkají, že hráči mají jednotlivé kampaně opakovat. Jak toho chtějí dosáhnout, abychom se po čase nezačali nudit? Každou misi lze podle autorů projít alternativními cestami, narazíte na náhodné úkoly nebo různý výskyt nepřátel. Zážitek tak nemá být úplně stejný. Výsledek má ale ovlivnit rovněž zvolená obtížnost a zmíněné challenge karty. To jsou jakési mutace misí, které se zvolí hned na začátku a mění, jak se mise hraje. Některé mají prý drobnou roli, jiné hru dramaticky promění. Za splnění mise s takovou kartou získáme extra odměny.

Hra obsahuje matchmaking pro snazší hledání spoluhráčů a pokud někdo ze hry v průběhu mise odejde, nebo se kvůli nějakému problému odpojí, je nahrazen umělou inteligencí. Titul mají na svědomí bývalí autoři MMO Star Trek Online. Dlouho se proto na základě nejrůznějších náznaků mělo za to, že půjde o onlinovku z vesmíru vetřelců, anebo alespoň hru typu Destiny nebo The Division s persistentním světem.

Výsledná kooperativní akce je tak trochu méně ambiciózní, než jsme doufali. Určitě nemá smysl nad ní předčasně lámat hůl, ale ani dosavadní gameplay záběry nepůsobily jako něco, co s výjimkou samotné licence vybočí z plejády existujících co-op stříleček. Ale třeba budeme výsledkem příjemně překvapení.

Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru