Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Aliens: Fireteam Elite slibují hordu a žádné mikrotransakce

Aliens: Fireteam Elite slibují hordu a žádné mikrotransakce

Už za dva týdny vychází noví vetřelci. Chtějí konkurovat Left 4 Dead a Back 4 Blood

Zdroj: Cold Iron Studios
9. 8. 2021
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Je to taková zajímavá a úsměvná náhoda, že v době, kdy se fanoušci po letech mají konečně dočkat vysněného duchovního nástupce Left 4 Dead v podobě Back 4 Blood od Turtle Rock Studios, na trh míří ještě jedna podobná hra. Zatímco zombíky budeme zabíjet až v říjnu, pokud tedy nepočítáme aktuální betu, do vetřelců se pustíme už koncem srpna. Kooperativní akce Aliens: Fireteam Elite od Cold Iron Studios nás sice zatím moc nepřesvědčila, ale – sakra – jsou to pořád vetřelci. První po dlouhé době.

A tak jsme se podívali na poslední aktuality, které se této 3rd person střílečky týkají. Na úvod jen to základní. Hrát budeme s lidmi, anebo parťáky ovládanými umělou inteligencí. Titul se inspiroval hlavně druhým dílem, ale zasazen je 23 let po původní trilogii. Hra nabídne čtveřici příběhových kampaní po třech misích a pět postav na výběr. Jsou to Gunner, Demolisher, Technician, Doc a Recon. Neboli Střelec, Ničitel, Technik, Doktor a Průzkumník, chcete-li, jak zní její oficiální český překlad.

Kartičky jako v Back 4 Blood

Každý má pochopitelně svou vlastní roli i specializaci. Přímo do akce ale naskočíte vždy jen v trojici. Takže musíte sestavit tým z vhodných expertů, které lze dobře zkombinovat. Bohužel Fireteam Elite nenabízí lokální kooperaci ani plný cross-patform multiplayer. Jen cross-gen napříč konzolemi ze stejné rodiny. To by mohl být problém, pokud by se hra potýkala s nedostatkem fanoušků.

Narazíte na různé nepřátele (20 celkem), rozličné druhy vetřelců (11 xenomorfů) a zajímavé je, že i Aliens: Fireteam Elite nabídne obdobu karet z Back 4 Blood, které pozmění některé prvky už známých misí. V uplynulých dnech jsme se také dozvěděli, že s Day 1 updatem dorazí do hry vedle obvyklých vylepšení rovněž režim Horda. Ten se odemkne po dohrání zmíněné kampaně.

Autoři navíc slíbili, že do hry budou přidávat další obsah prostřednictvím DLC, ale zapřísahají se vyhnout jakýmkoli mikrotransakcím. Na to samozřejmě slyšíme, teď ještě tomuto slibu dostát. Na YouTube také jen před pár dny přibylo čerstvé video s ukázkou z soundtracku. A není vůbec špatný, zdá se.

Dojmy těch, kteří už měli možnost si nové vetřelce vyzkoušet, jsou hodně rozporuplné. Na jednoznačný hit to nevypadá, ale pořád bychom si přáli, aby nás vývojáři příjemně překvapili. Více podrobností o hře najdete v našich starších článcích. Aliens: Fireteam Elite vychází 24. srpna a bude mít české titulky. Na Steamu se základní verze prodává za 40 eur.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru