Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Aliens: Fireteam Elite na PC hraje minimum lidí

Aliens: Fireteam Elite na PC hraje minimum lidí

Hubená komunita se tříští kvůli absenci cross-platform multiplayeru. Chybí nový obsah

Zdroj: Cold Iron Studios
18. 10. 2021
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Magazín Kotaku upozornil, že kooperativní akce Aliens: Fireteam Elite se potýká s vážným nedostatkem hráčů. Vychází přitom z neoficiální, ale relevantní statistiky na Steam Charts. Už před vydáním hry a pak znovu v naší recenzi jsme upozorňovali, že je chyba, že hra nenabídne cross-platform multiplayer, ale jen cross-gen v rámci stejné konzolové rodiny. Obávali jsme se, že by se to mohlo titulu vymstít, pokud dostatečně neuspěje a bude bojovat o pozornost fanoušků s roztříštěnou komunitou. A bohužel se zdá, že přesně to se také děje.

I když data z konzolí neznáme, můžeme brát PC verzi na Steamu jako vypovídající vzorek. Když hra vyšla, hrálo ji v průměru 10 tisíc lidí. Maximum pak bylo přes 15 tisíc hráčů naráz. Za posledních 30 dní ale klesl průměr na tisícovku hráčů a maximem bylo necelých 4 tisíce hráčů. V posledních dnech se pak zřídka obsazenost vyšplhala přes tisíc souběžně hrajících hráčů. V době psaní tohoto textu bylo na Steamu aktivních 200 fanoušků Aliens: Fireteam Elite.

Zdroj: Steam Charts

Špatným výsledkům určitě nepřispěla skutečnost, že minulý týden vyšla přímá konkurence v podobě Back 4 Blood, která rovněž sází na “nekonečnou” zábavu díky systému kartiček. Ani ten ale nakonec sám o sobě v případě vetřelců nezaručuje takovou variabilitu, jak autoři slibovali. O zbytek se musí postarat pravidelné obsahové přídavky a právě o ně je nouze. Poslední větší update hra dostala začátkem září a přinesl novou třídu a zbraně. Od té doby ale došlo jen na menší aktualizace a opravy.

I když data pocházejí z PC verze a neznáme statistiky na konzolích, nedělám si iluzi, že by zde byla situace dramaticky odlišná. Hra potřebuje jako sůl nové postavy, bezplatné víkendy a v ideální případě hlavně nové mise. Bohužel se ale zatím naplňuje naše obava, že hra nedokáže zabavit na delší dobu. Už v naší recenzi jsme jí kromě jiného vyčítali absenci cross-platform multiplayeru, repetitivní náplň a nudné kampaně. Na druhé straně ale ani velkorysé updaty úspěch nezaručí, vetřelci jsou na tom totiž na PC velmi podobně jako Marvel’s Avengers.

Jestliže hrajete PC verzi Aliens: Fireteam Elite a máte v ní problém najít spoluhráče, tady máte důvod…

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru