Alan Wake se má už v říjnu dočkat remasteru

Alan Wake se má už v říjnu dočkat remasteru

Prozradil to tchajwanský herní obchod. Blížící se odhalení naznačil známý analytik

Zdroj: Remedy
5. 9. 2021

Když před dvěma lety v červenci získali vývojáři ze studia Remedy od Microsoftu vydavatelská práva na hru Alan Wake, cyklicky se vrací spekulace o budoucnosti značky. I na Vortexu jsme několikrát informovali o oficiálních náznacích a spekulacích, kterak má Alan Wake speciální místo v srdci designéra Sama Lakea, že se může Alan Wake potenciálně objevit na jiných platformách, než je Xbox a Windows, nebo že po ustavení sdíleného vesmíru, kam spadá Alan Wake, ale také Control, může za přispění Epic Games vznikat druhý díl. Eventualit, jak naložit se značkou, je tedy očividně mnoho, finští vývojáři ale s největší pravděpodobností jako první sáhnou po osvědčeném remasteru, který mají podle úniku z tchajwanského obchodu Rakuten vydat už začátkem příštího měsíce.

Zápisu ve zmiňovaném obchodě si všiml herní insider Wario64 a poskytl screenshot, spolu s několika detaily. Jak už je uvedeno výše, remaster slavné hry z roku 2010 má dorazit 5. října, a to konkrétně pro Xbox One, Xbox Series a poprvé také na PlayStation 4, resp. PlayStation 5. Na screenshotu je zachycena verze pro poslední zmiňovanou platformu, společně s možnou podobou krabičky, která je sestavena ze známého artworku, poznámkou, že jde o remasterovanou verzi a věkovým ratingem 16, který odpovídá ratingu PEGI a přeneseně také ESRB. Sám Wario64 je věrohodným zdrojem informací, i když se převážně zaměřuje na upozorňování na cizí úniky, kredibilitu náznaku remasterovaného Alana Wakea ale přidává analytik Daniel Ahmad. Zaměstnanec agentury Niko Partners na Twitteru stroze uvedl, že hra bude oznámena příští týden, čímž logicky zavdal příčinu k dalším spekulacím a úvahám zajímavým směrem.

Jak totiž víte, příští čtvrtek proběhne očekávaná konference Sony a bylo by paradoxní, kdyby byla vylepšená verze hry v minulosti úzce spojené s Microsoftem oznámena právě tam. I to je ale pravděpodobný scénář, pokud výše zmiňovaní insideři měli správné informace a může tak jít o jedno z překvapení, které si Sony chystala. Pokud na remaster dojde, pro Remedy to bude dobrá sonda stran možného druhého dílu, či používání Alan Wakea a jeho světa pro další tituly finského studia. Nedivili bychom se také, kdyby obsahem remasteru bylo i rozšíření American Nightmare, aby byl balíček kompletní a hráči po letech mohli oživit své vzpomínky, případně naskočit do tohohle temného příběhu poprvé v co nejlepší možné grafice, které ještě spadají do mantinelů remasteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru