Alan Wake Remastered, Epic Games, Alan Wake Remastered se zbaví product placementu

Alan Wake Remastered se zbaví product placementu

Hlavní hrdina si musí na nepřátele posvítit baterkou od jiného výrobce. Změní i operátora

Zdroj: Remedy
13. 9. 2021

Vylepšená verze thrilleru Alan Wake dorazí na trh už 5. října. Ale kromě věcí navíc jí bude i něco oproti originálu “scházet”. V roce 2010 jste ve městečku Bright Falls mohli narazit na billboardy mobilního operátora Verizon a baterky i baterie společnosti Energizer. Zástupce studia Remedy ale řekl magazínu Screen Rant, že nic takového už v nové verzi neuvidíme. Původní kontrakty dávno pozbyly platnost.

I když dva zmíněné příklady patří asi mezi ty nejznámější, ve skutečnosti hra obsahovala i další reklamy a skutečné značky. Někdy jen velmi nenápadně integrované, jindy zahrnuté poměrně výrazně. Ve hře se nacházelo několik různých automobilů značek Ford, Mercury a Lincoln. Titul obsahuje i narážky na produkty Microsoftu. Zatím není tak docela jisté, jak přesně si autoři remasteru s těmi pozůstatky poradí. Vymyslet fiktivního operátora, billboard a nebo výrobce baterií nebude žádný velký problém. Otázkou zůstává, zda se změní i vozový park. Starší existující automobily se buď jen lehce upraví a zbaví se označení, anebo je autoři nahradí zcela novými fiktivními vozy.

Tyto změny se v každém případě pochopitelně nijak nedotknout fiktivních značek a pořadů, které vznikly v Remedy jen pro potřeby hry jako takového. Pokud byste si sami chtěli připomenout, jaké přesně výrobky a v jaké souvislosti se v původní hře objevily, přehledný seznam product placementu najdete na Alan Wake Wiki.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru