Alan Wake Remastered se zbaví product placementu

Hlavní hrdina si musí na nepřátele posvítit baterkou od jiného výrobce. Změní i operátora

Zdroj: Remedy
13. 9. 2021

Vylepšená verze thrilleru Alan Wake dorazí na trh už 5. října. Ale kromě věcí navíc jí bude i něco oproti originálu “scházet”. V roce 2010 jste ve městečku Bright Falls mohli narazit na billboardy mobilního operátora Verizon a baterky i baterie společnosti Energizer. Zástupce studia Remedy ale řekl magazínu Screen Rant, že nic takového už v nové verzi neuvidíme. Původní kontrakty dávno pozbyly platnost.

I když dva zmíněné příklady patří asi mezi ty nejznámější, ve skutečnosti hra obsahovala i další reklamy a skutečné značky. Někdy jen velmi nenápadně integrované, jindy zahrnuté poměrně výrazně. Ve hře se nacházelo několik různých automobilů značek Ford, Mercury a Lincoln. Titul obsahuje i narážky na produkty Microsoftu. Zatím není tak docela jisté, jak přesně si autoři remasteru s těmi pozůstatky poradí. Vymyslet fiktivního operátora, billboard a nebo výrobce baterií nebude žádný velký problém. Otázkou zůstává, zda se změní i vozový park. Starší existující automobily se buď jen lehce upraví a zbaví se označení, anebo je autoři nahradí zcela novými fiktivními vozy.

Tyto změny se v každém případě pochopitelně nijak nedotknout fiktivních značek a pořadů, které vznikly v Remedy jen pro potřeby hry jako takového. Pokud byste si sami chtěli připomenout, jaké přesně výrobky a v jaké souvislosti se v původní hře objevily, přehledný seznam product placementu najdete na Alan Wake Wiki.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru