Alan Wake 2, Epic Games, Alan Wake 2 bude plnohodnotný survival

Alan Wake II obdrží režim New Game Plus

Remedy přídavek otevřeně naznačuje. Mohl by dát hraní mimo jiné odlišnou perspektivu

Zdroj: Remedy Entertainment
3. 12. 2023

Jak je všeobecně známo, Alan Wake II od vývojářů z finského studia Remedy je alespoň prozatím jednorázovou záležitostí. Titul přichází pouze s jedním koncem, jehož interpretace sice není z nejsnadnějších, ale i přes zdánlivé možnosti volby se na něm pro nikoho nic nemění. Motivace zahrát si hru opakovaně proto značně klesá, nejste-li jednoduše uhranutí divností, se kterou lidé z Remedy složili fantastický druhý díl téhle temné série, ale to by se mělo výhledově změnit. Vývojáři totiž naznačili, že pro hru chystají obligátní režim New Game Plus, který by měl podle očekávání přijít s extra důvody, proč hrou projít podruhé a možná se na ni dívat trochu jinýma očima.

Jak vidíte v přiloženém tweetu výše, nejde snad ani o náznak, jako spíše o oznámení. Obrázek přímo zmiňuje „New Game+“ a popis je stejně tak výmluvný. Momentálně se ale můžeme pouze dohadovat, jaké schopnosti a vědomosti si postavy do druhého průchodu vezmou s sebou, a jak to ovlivní stěžejní části hry založené na řešení dílčích záhad a tajemství. Součástí hry jsou také nejrůznější hádanky, které mají podle všeho vždy jen jedno řešení, takže buďto nebudou v druhém průchodu zahrnuté, nebo dojde na promíchání zadání, resp. řešení. Hodně zajímavé by to pak z pohledu zmiňovaného režimu mohlo být v částech s Alanem, které stojí na objevování, kdo je Mr. Scratch.

Více bychom se ale mohli a patrně i měli dozvědět už za pár dní na The Game Awards. Původní tweet od Remedy totiž komentoval moderátor a organizátor akce Geoff Keighley, který jen podtrhnul, že už před nějakým časem mluvil o „opravdu šíleném týdnu“ pro videohry. V souvislosti s dřívější účastí designéra Sama Lakea na Keighleyho akcích a skutečností, že je Alan Wake II nominován hned na 8 možných cen včetně ocenění za hru roku, je právě oznámení novinek pro hru během TGA jako jedna z bezpečných sázek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru