Aktualizace PS5 zřejmě nabídne pozadí a další funkce

Aktualizace PS5 zřejmě nabídne pozadí a další funkce

Uživatelské rozhraní bylo přepracováno, má nové widgety i aktivitu přátel. Ale jen v USA

Zdroj: Sony / Mystic
21. 3. 2024

Nadcházející aktualizace firmwaru konzole PlayStation 5 s největší pravděpodobností potěší všechny, kteří měli v oblibě rozhraní konzole PlayStation 4 s možností nastavení pozadí a celou řadou doprovodných sekcí a informací. Ačkoli společnost Sony žádné takové novinky zatím oficiálně nepředstavila, uživatel s přezdívkou Mystic ve svém videu na YouTube dopodrobna představuje a ukazuje rozhraní a různé možnosti nastavení, k nimž on osobně již má přístup. Podle něj je tato aktualizace již nyní dostupná vybraným uživatelům v rámci testování v USA.

Změny se ovšem konkrétně týkají záložky „Explore“, která je z neznámého důvodu dostupná právě jen ve Spojených státech, přičemž Sony dodnes nevysvětlila důvod. Jak ovšem vyplývá z ukázky, v rámci budoucí aktualizace se minimálně někteří hráči dočkají nejen přepracování domovské obrazovky, přičemž nové funkce zahrnou volby dynamického pozadí a živé tapety podobné těm dostupných už na PlayStationu 4 nebo možnost vybrat si snímek z vlastní galerie. Současné widgety navíc budou rozšířeny o další zobrazující například výdrž baterie u ovladače či sluchátek, uložišti konzole nebo také aktivitě přátel, která na PlayStationu 5 oproti PlayStationu 4 chybí. Ačkoli zřejmě nebude možné přeskládat rozhraní zcela podle sebe, je zde k dispozici několik připravených rozvržení a nastavení, z nichž lze zvolit.

Dostupnost této aktualizace pro některé hráče naznačuje, že by její ostré nasazení nemuselo být příliš vzdáleno. Vzhledem k záložce „Explore“ se však nabízí otázka, zda se změn a novinek dočkají i hráči mimo Spojené státy, případně zda to znamená, že bude sekce „Explore“ nově dostupná i jim. Všechny změny a průchod nastavením si můžete sami pozorněji prohlédnout na videu níže.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru