The Medium, Bloober Team, Horor The Medium se hrdě hlásí k inspiraci Silent Hillem

Jamaoka uviděl The Medium a hned se s autory dohodl

Proslulý skladatel Silent Hillu se vrací k hororu se hrou, která skládá poctu sérii od Konami

Zdroj: Bloober Team
10. 5. 2020
Název: The Medium Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 28. 1. 2021

Vyčerpávající preview na nový psychologický horor od polského Bloober Teamu už jsme vám nabídli. Minimálně jedna otázka v něm ale zatím zůstala nezodpovězená. Jak se vlastně dvorní skladatel série Silent Hill Akira Jamaoka spojil s vývojáři her Layers of Fear, Observer nebo Blair Witch? Autoři to prozradili magazínu GameSpot. Skutečnost, že soundtrack nekomponuje “jen” dosavadní autor hudby Arkadiusz Reikowski přímo ze studia Bloober Team, ale tvoří v tandem s proslulým Jamaokou, patří přitom mezi jedno z nejvýraznějších lákadel nové hry.

Lead game designer Wojciech Piejko prozradil víc o spolupráci. “Vyrostli jsme na Silent Hillu, a tak jsme kontaktovali Jamaoku. Byl jsem strašně nadšený a zároveň strašně nervózní,” vzpomíná Piejko. Potkali se podle jeho slov po Tokyo Game Show. “Akira-san za námi přišel a neměl s sebou žádného agenta. Pomyslel jsem si, že to bude úžasný večer,” vypráví Piejko s tím, že pak mu ukázali svou hru. “V té době jsme pracovali na The Medium a Blair Witch. Řekli jsme mu, že děláme dva projekty a moc rádi bychom mu ukázali The Medium. A samozřejmě se ho zeptali, zda by pro náš titul nechtěl vytvořit hudbu,” pokračuje Piejko.

Zieba speciálně ocenil Jamaokův přínos pro Silent Hill 2, který autoři považují za nejlepší horor všech dob, a považují ho také za jeden z hlavních zdrojů inspirace, pokud jde o The Medium.

“Vzal si sluchátka a sledoval náš gameplay. Seděl jsem tam, čekal a byl nervózní. Doufal jsem, že se mu to bude líbit. Pak si sundal sluchátka a řekl, že jsme se zmínili, že děláme dvě hry,” popisuje Piejko chvíli úlevy s tím, že Jamaoka měl zájem o oba tituly a vývojáři mohli začít slavit. Nakonec představuje The Medium první ovoce této spolupráce.

V rámci vysílání Inside Xbox už jsme měli možnost něco z hudby zaslechnout. Ke spolupráci se vyjádřil i producent hry Jacek Zieba. Zároveň se v přenosu objevilo několik záběrů na Jamaoku v živé debatě s krakovskými vývojáři. Zieba speciálně ocenil Jamaokův přínos pro Silent Hill 2, který autoři považují za nejlepší horor všech dob, a považují ho také za jeden z hlavních zdrojů inspirace, pokud jde o The Medium.

Jamaokovu znepokojivou, nostalgickou a emocionální hudbu Bloober Team spojil s jejich vlastním skladatelem, jak už bylo řečeno. Arkadiusz Reikowski komponoval soundtrack pro všechny hororové hry od Blooberu. V tomto spojení se má odrážet i dualita samotného světa, kterou jsme popisovali už ve zmíněném preview.

Spolupráci si pochvaluje i šéf marketingu Tomasz Gawlikowski. “Jamaoka se s naší hrou vrací k hororovému žánru. Jsme velcí fanoušci Silent Hillu, ve hře dokonce používáme stejné fixní úhly kamery,” prohlásil s tím, že s neobává, že by zklamali jeho fanoušky. Vývojáři jsou podle něj nadšení, že je v tom legendární skladatel s nimi. “Jen dělat na hře, k níž skládá Akira svou hudbu, to je pro nás samo o sobě splněným snem,” dodal Gawlikowski.

Piejko se netají tím, že navzdory profesionální spolupráci se vývojáři Blooberu při setkání se svým idolem “změnili” také na fanoušky a žádali Jamaoku o podpisy na hry i desky.

Je opravdu zajímavé, že se Jamaoka vrací k hororu právě prostřednictvím hry, která se snaží složit poctu Silent Hillu a jeho rozdvojenému světu. Tato rozpolcenost se má v hudbě přímo odrážet. Arkadiusz Reikowski z Blooberu skládá hudbu pro skutečný svět, Jamaoka komponuje tu pro duchovní svět. “Oba pracují v tandemu, aby vytvořili skutečně unikátní atmosféru napříč oběma světy,” láká Piejko.

Wojciech Piejko prozradil GameSpotu, že Jamaoka navštívil vývojáře v Polsku už třikrát, aby si s nimi kromě jiného titul zahrál. Piejko se netají tím, že navzdory profesionální spolupráci se vývojáři Blooberu při setkání se svým idolem “změnili” také na fanoušky a žádali Jamaoku o podpisy na hry i desky.

The Medium, Bloober Team, Akira Jamaoka uviděl The Medium a hned se s autory dohodl

Akira Jamaoka

Japonský hudebník a skladatel se narodil v únoru 1968. Proslavila ho hororová série Silent Hill od Konami. Podílel se také na filmových adaptacích. V posledních letech tvořil soundtracky především pro hry od japonského studia Grasshopper Manufacture. Shodou okolností v těchto měsících se spekuluje, že se podílí spolu s dalšími původními autory rovněž na údajném rebootu Silent Hillu, který má vznikat pod křídly Sony.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru