The Finals, Embark Studios, Akce The Finals nesplnila očekávání

Akce The Finals nesplnila očekávání

Nexon chce s vývojáři pracovat na hledání řešení. Mezitím počet aktivních hráčů ubývá

Zdroj: Embark Studios
15. 5. 2024
Název: The Finals Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 7. 12. 2023

Z multiplayerové akce The Finals od Embark Studios se koncem loňského roku stal obrovský fenomén a vypadalo to, že má zaděláno na dlouhodobý úspěch. Teď to ale působí, jako by se na skvělý debut nepovedlo zcela navázat a projektu docházel dech. Podle jihokorejské společnosti Nexon, která studio vlastní, si The Finals vedou hůře, než firma očekávala.

Druhá sezóna podle Nexonu nevedla k očekávanému nárůstu aktivních hráčů. Krátkodobě se měla v březnu čísla zvýšit, ale příjmy nebyly dostatečné. Embark v tuto chvíli podle finanční zprávy spolupracuje s Nexonem na tom, aby se zjistilo, v čem je problém, a povedlo se autorům najít řešení.

I když neznáme statistiky z ostatních platforem, můžeme se podívat alespoň na to, jak si The Finals vedou na Steamu. Podle SteamDB teď hraje v maximu denně tak 15 tisíc lidí současně. Absolutní vrchol hra zaznamenala před 5 měsíci, kdy ji hrálo přes 242 tisíc lidí najednou. V březnu po vydání nové sezóna čísla aktivních hráčů krátkodobě vzrostla, ale jinak je patrná sestupná tendence.

Zdroj: SteamDB

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru