Six Days in Fallujah, Victura, Akce Six Days in Fallujah vznikala ve studiu Sony Santa Monica

Six Days in Fallujah vznikala ve studiu Sony Santa Monica

Sporná válečná hra byla podle autora God of War v jednu chvíli ve vývoji ve stejném týmu

Zdroj: Highwire Games
19. 4. 2021
Název: Six Days in Fallujah Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Kontroverzní válečná akce Six Days in Fallujah byla údajně ve vývoji v týmu Santa Monica Studio, který stojí za hrami ze série God of War. Prozradil to herní designér David Jaffe, autor God of War a Twisted Metal, ve svém vlastním pořadu na YouTube. Tady se k němu připojil creative director Days Gone John Garvin, kterého se zeptal, zda ví, že v jednu chvíli byl titul Six Days in Fallujah vyvíjen právě v Santa Monice.

Dělat takovou hru je prý jako našlapovat v minovém poli

Garvin potvrdil, že byl jedním z těch, kdo se účastnil porady, kde dostal projekt zelenou. Autoři prý chtěli, aby titul vypadal jako skutečná válka, ale to byl problém, myslí si Jaffe. Není si proto jistý, jak daleko se v této vizi dostanou v případě současné verze. Garvin potvrdil, že je to náročné, doslova jako našlapovat v minovém poli.

Je opravdu zajímavé představit si, že by se právě Sony pustila do podobně náročné a potenciálně velmi výbušné látky. Hra oznámená před víc než 10 lety svého času vzbudila velké kontroverze kvůli zobrazení skutečných bojů v iráckém městě Fallúdža. Na původní hře pracovalo studio Atomic Games a vydat ji mělo Konami. To se však projektu v roce 2009 vzdalo po kritice některých vojáků, médií i protiválečných hnutí.

V únoru byl stejnojmenný titul znovu oznámen a představen veřejnosti. Půjde o first person taktickou vojenskou akci, která bude vyprávět skutečný příběh bitvy z roku 2004. Hru vyvíjí studio Highwire Gamesko a producent, kterým je společnost Victura založená bývalým šéfem Atomic Games. Vývojáři podle svých slov spolupracují s veterány, kteří na místě skutečně bojovali i pamětníky z řad civilistů.

Ani tentokrát se projekt nevyhnul kritice. Autoři museli vysvětlovat, zda vidí hru jako politickou, či nikoli, a hráči se opakovaně přou, zda půjde jen o jednostrannou propagandu, anebo oslavu hrdinství a autentické svědectví o skutečné bitvě. Na nové verzi se prý pracuje od roku 2016. Míří na PC i konzole a vyjít by měla ještě letos.

Více podrobností najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru