Outriders, Square Enix, Akce Outriders se nikdy nezaplatila

Akce Outriders se nikdy nezaplatila

Nová značka si na sebe nevydělala a její autoři kvůli tomu neviděli žádné další peníze

Zdroj: People Can Fly
19. 6. 2023
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 4. 2021 Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 4. 2021

Možná si ještě vzpomenete, v jakých superlativech se v souvislosti s debutem v Game Passu mluvilo o launchi akce Outriders od polského studia People Can Fly a japonské společnosti Squre Enix. Ale také byste si mohli vybavit, že brzy nato už to s příjmy zřejmě tak slavné nebylo, protože si autoři postěžovali, že jim od vydavatele nedošly žádné podíly ze zisku. A tato situace se zjevně ani s odstupem času nijak nezměnila. Na zprávu upozornil magazín TweakTown.

People Can Fly v poslední zprávě za první čtvrtletí letošního roku uvádějí, že do 31. března 2023 nedostali od Square Enix ani dolar, což znamená, že příjmy z prodeje nestačily pokrýt náklady na vývoj, distribuci a marketing podle původní smlouvy, kterou obě strany uzavřely.

Je těžké spekulovat, jak se na tom podepsalo partnerství s Microsoftem a launch v Game Passu. Každopádně autoři by dostali svůj podíl až v případě, kdy by se hra ocitla v plusu, a to se zjevně nestalo. Outriders vstoupili na trh už v dubnu 2021. Finanční bilanci jim mohlo vylepšit rozšíření s podtitulem Worldslayer vydané  v červnu 2022, ale ani to asi nestačilo. Tahle nová značka od People Can Fly a Square Enix tak zjevně neudělala díru do světa, jak si firmy přály. A její budoucnost nebude růžová.

Jen před pár dny jsme psali, že ve studiu People Can Fly vzniká nový projekt s kódovým označením Maverick. Má se jednat o nějakou novou hru pro Microsoft podle jeho značky s rozpočtem 30 až 50 milionů dolarů. Protože polský tým dříve spolupracoval na sérii Gears of War a vytvořil prequel Gears of War: Judgment, řada fanoušků si přeje v blíže nepřesněném projektu vidět právě další Gears. Plnohodnotné pokračování má ovšem vznikat ve studiu The Coalition.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru