Aircraft Carrier Survival, CreativeForge Games, Aircraft Carrier Survival z vás udělá kapitána letadlové lodě

Aircraft Carrier Survival z vás udělá kapitána letadlové lodě

Do války v Tichomoří se můžete na straně USA zapojit už nyní díky bezplatnému prologu

Zdroj: CreativeForge Games
4. 4. 2021
Název: Aircraft Carrier Survival Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Představte si, že velíte vlastní letadlové lodi během druhé světové války. Máte na starost její posádku, piloty i samotná letadla. Tuhle roli si můžete vyzkoušet díky chystané hře Aircraft Carrier Survival od studia CreativeForge Games. Svým mužům přidělujete úkoly, musíte zvládnout škody i se připravit na útoky nepřítele.

Vývojáři upozorňují, že budeme čelit náročným situacím, kdy na našem rozhodnutí budou záviset životy celé posádky. Pokusíte se zachránit jednotlivce a ohrozíte životy ostatních, anebo jej obětujete pro dobro většiny? Klíčovou úlohu sehraje také plánování misí a útoků na nepřátelské pozice. Jak sami můžete vidět, naším působištěm budou vody Tichého oceánu a hájit budeme barvy amerického námořnictva.

Autoři slibují nelineární postup hrou, kde si sami budeme moci vybrat, jaké mise a v jakém pořadí budeme plnit v závislosti na jejich důležitosti, náročnosti i nebezpečnosti.

V loděnicích můžete své plavidlo opravovat a dále vylepšovat, stejně jako letadla na jeho palubě. Letadlová loď se navíc nebude pohybovat nepřátelskými vodami osamocena, ale bude mít doprovod, který má pomoci zajistit její přežití. Autoři slibují nelineární postup hrou, kde si sami budeme moci vybrat, jaké mise a v jakém pořadí budeme plnit v závislosti na jejich důležitosti, náročnosti i nebezpečnosti.

Vývojáři dokonce vyzvali hráče, aby zkusili přijít s vlastním nápadem a příběhem nějaké fiktivní mise. Na základě krátké povídky inspirované druhou světovou válkou má vzniknout obsah přímo do hry. Fanoušci měli popsat svou představu a odeslat ji autorům hry. Ti slíbili třem nejlepším uchazečům věnovat klíč na hru a nápad absolutního vítěze se pak tým pokusí implementovat přímo do hry.

I když by bylo super podílet se na velení takového obřího stroje s kamarádem, hra bohužel nebude obsahovat kooperaci ani kompetitivní multiplayer. Ale to už bych zřejmě chtěl příliš, jde koneckonců z hlediska žánru spíš o manažer než klasickou válečnou strategii.

Aircraft Carrier Survival sice zatím nemá stanové datum vydání, vyjít by měl někdy ve druhém čtvrtletí, ale před pár dny vyšla na Steamu zdarma hratelná ukázka s podtitulem Prologue. K dispozici je pouze pro Windows a její hodnocení je zatím poměrně pozitivní. Skoro 80 procent hráčů hodnotí demo kladně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru