AGOS: A Game of Space, Ubisoft, Agos je nový nadějný vesmírný simulátor od Ubisoftu

Agos je nový nadějný vesmírný simulátor od Ubisoftu

Vydáme se na staletí dlouhou mezihvězdnou výpravu ve snaze najít pro lidstvo nový domov

Zdroj: Ubisoft
11. 9. 2020
Název: AGOS: A Game of Space Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2020

Kooperativní akce Far Cry VR: Dive Into Insanity není jedinou nově oznámenou VR hrou od Ubisoftu. Tou další je vesmírná simulace Agos, respektive celým jménem AGOS: A Game of Space. Tu si však zahrajeme i z pohodlí domova, nejen ve vybraných hernách. A to není jediný důvod, proč by mohla být mnohem zajímavější než Far Cry ve VR.

Mise na záchranu lidstva potrvá celá staletí. Naše loď je jednou ze stovek podobných, na které se lidstvo nalodí v poslední zoufalé naději, když musí opustit Zemi.

V roce 2057 je lidstvo donuceno opustit Zemi. My se vydáváme na cestu jako poslední. Čeká nás mezihvězdná výprava, jejímž cílem je najít nový domov pro naši civilizaci a zajistit její přežití. Vývojáři slibují, že vesmír budeme moci zkoumat jako nikdy dřív. Čeká nás prý inovativní a realistická hratelnost založená na fyzice. Budeme nejen pilotovat, ale i budovat, zkoumat jedinečné hvězdné systémy, získávat zdroje, vyrábět nové technologie i nástroje a především čelit všudypřítomnému nebezpečí studeného vesmíru.

Mise na záchranu lidstva potrvá celá staletí. Naše loď je jednou ze stovek podobných, na které se lidstvo nalodí v poslední zoufalé naději, když musí opustit Zemi. Svou budoucnost svěří umělé inteligenci, která vše řídí a má lidi dovést ke vzdálené obyvatelné planetě, aby tu obnovili svou civilizaci. Tou umělou inteligencí jsme my – hráči.

Titul má zprostředkovat unikátní pocit z pilotování. Procestujeme osm hvězdných systémů, budeme zkoumat opuštěné vesmírné stanice, plnit úkoly i obchodovat s jinými loděmi. Svou loď máme upravovat, vylepšovat a stavět si speciální sondy. Autoři slibují, že se v jejích vesmíru můžeme “ztratit” na celé hodiny usazeni do virtuálního kokpitu.

Když je řeč o VR, láká Ubisoft hráče na inovativní ovládání, které má zaručit, že zážitek nebude činit hráčům žádné fyzické obtíže a nepohodlí. Na rozdíl od jiných populárních vesmírných dobrodružství je Agos určen jen pro jednotlivce, takže pokud sníte o multiplayeru, nechce si zajít chuť.

Agos vyjde už 28. října a míří na headsety Oculus Rift, HTC Vive a SteamVR kompatibilní hardware. Bylo by moc pěkné, kdyby se časem podíval třeba i na PlayStation 5 a PS VR. A vlastně bych se nezlobil ani na neVR verzi.

AGOS: A Game of Space, Ubisoft, Agos je nový nadějný vesmírný simulátor od Ubisoftu

Pohrobek Pioneera?

I když to zatím Ubisoft oficiálně nepotvrdil, leccos napovídá tomu, že nově představená hra vychází alespoň assety a námětem z projektu Pioneer, o kterém jsme na Vortexu opakovaně informovali. To je ta tajuplná vesmírná hra, o níž jsme se dozvěděli netradičním způsobem prostřednictvím akce Watch Dogs 2 v roce 2016. Ubisoft využil příležitost a teaser zakomponoval do mise, která byla sama o sobě jedním velkým meta vtipem.

Hráč měl za úkol v kůži hrdiny Watch Dogs 2 v rámci jedné z misí vniknout do kanceláří Ubisoftu v San Franciscu a ukrást odtud trailer na novinku, který následně prodá hernímu webu. Byl to takový leak naruby a docela vtipná připomínka skutečnosti, že z Ubisoftu někdo pravidelně vynáší herním médiím podobné informace. Tehdy už měla být hra nějakou dobu ve vývoji a původně se měla v plné parádě odhalit na E3 v roce 2017. K tomu však nikdy nedošlo. Více podrobností o Pioneeru najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru