Age of Empires míří díky čínskému studiu na mobily

Age of Empires míří díky čínskému studiu na mobily

O vývoj hry s názvem Return to Empire se starají autoři Call of Duty Mobile a Pokémon Unite

Zdroj: Tencent
13. 8. 2021

Čínská společnost Tencent oznámila, že její interní studio TiMi – autoři Call of Duty Mobile či Pokémon Unite – pracují na mobilní verzi slavné strategické série Age of Empires. Spolupráci čínské strany s Microsoftem a studiem World’s Edge, které je za sérii Age of Empires zodpovědné, komentuje na svém Twitteru analytik Niko Partners Daniel Ahmad, který zároveň odhaluje název či podtitul vznikající hry – Return to Empire. K dispozici je stylizovaný trailer, který poskytuje pohled na jednotlivé epochy lidských dějin, mezi kterými lze spatřit reálie typické pro zmiňovanou sérii. Nechybí pochopitelně ani slavné historické osobnosti z řad evropských, ale i asijských panovníků. Hra by měla podle videa poskytnout možnost pohybovat se napříč historickými érami, spravovat osady nebo celá města a pochopitelné ovládat armádu v bojích proti nepřátelům.

Jak upozorňuje Ahmad, strategické partnerství uzavřel Microsoft s Tencentem už letos v květnu a adaptace Age of Empires pro mobilní zařízení bude jeho prvním výsledkem. Hra, o které se mělo podle zmiňovaného analytika mluvit už začátkem letošního roku, vzniká prozatím výhradně pro čínský trh a nemá termín vydání. Už od zítřejšího dne by ale mělo být k dispozici hratelné demo, které rozvine výše popisovanou ukázku. Ahmad dále potvrzuje, že se v Return to Empire proti sobě postaví Západní a Východní národy a že hra zůstane real-time strategií. Ani slovo nepadlo o monetizaci, očekáváme ale, že máme co dočinění s free to play titulem, který bude dále monetizován skrze mikrotransakce ovlivňující například rychlost výstavby.

Nic bližšího o chystané hře nevíme, můžeme ale připomenout, že to rozhodně není poprvé, kdy se série podívá na mobilní zařízení. Už v roce 2005 byl k dispozici mobilní spin-off druhého dílu, podobného zpracování se dočkal i třetí díl, chybět nesmí ani zmínka o Age of Empires: World Domination, které skončilo v roce 2016 a v neposlední řadě Age of Empires: Castle Siege, fungující až do roku 2019.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru