Polda 7, Zima Software, Adventura Polda s Luďkem Sobotou se vrací

Adventura Polda s Luďkem Sobotou se vrací

Autoři spustili crowdfundingovou kampaň. Bez podpory fanoušků sedmý díl nevznikne

Zdroj: Zima Software
25. 6. 2020
Název: Polda 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 4. 2022

Komediální adventurní série Polda patří mezi nejznámější a nejpopulárnější ryze české herní značky. Po 22 letech od vydání originálu se chystá další pokračování. Autoři po několika náznacích oficiálně oznámili Poldu 7, ale potřebují pomoc hráčů. K tomu, aby projekt dotáhli do zdárného konce, se neobejdou bez finanční podpory, a proto spustili crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit. Jak sami říkají, celkové náklady na vývoj pokračování převyšují jejich současné finanční možnosti.

Hlavní hrdina Pankrác v podání Luďka Soboty se má tentokrát vypravit na setkání největších světových hvězd pod názvem Celebritycon a řešit případ tajemného mimozemského stroje. Vývoj hry by měl autorům trvat přibližně rok a půl a Poldu 7 mají v plánu vydat před Vánoci 2021. “Účast na projektu již přislíbily hvězdy českého dabingu. Hlavní postavu Pankráce opět nadabuje Luděk Sobota, ale máme domluveného i Jiřího Lábuse, Martina Dejdara, Bohdana Tůmu, Valérii Zawadskou a další zvučná jména,” lákají vývojáři na Hithitu.

Kampaň na Hithitu spustili včera a požádali fanoušky o 400 tisíc korun. Do konce kampaně zbývá ještě 44 dní a na kontě už mají víc než polovinu této částky.

Polda 7 by měl mít podobnou grafickou stylizaci jako šestka. “Účast na projektu přislíbil vynikající výtvarník Karel Kopic,” píše tým. Obtížnost by naopak měla jít oproti předchozí hře nahoru. Fanoušci si údajně stěžovali, že minulý titul byl příliš jednoduchý, a hádanky proto budou zapeklitější. Nic z toho se ovšem nestane, pokud autoři neseženou dostatečnou finanční podporu. Kampaň na Hithitu spustili včera a požádali fanoušky o 400 tisíc korun. Do konce kampaně zbývá ještě 44 dní a na kontě už mají víc než polovinu této částky.

Sami vývojáři říkají, že crowdfunding pro ně byl poslední možností, jak projekt realizovat. “Věříme, že Polda má stále spoustu fanoušků, kteří budou ochotni nového Poldu podpořit,” vyjádřili naději na úvod kampaně. A zjevně se nemýlili. Pokud se povede vybrat dostatek peněz, práce na projektu obratem odstartují, slibuje tým. Autoři jsou připravení se pustit do vývoje a slibují přispěvatele pravidelně informovat o tom, jak se jim daří a jak projekt postupuje. “Jsme zkušený a sehraný tým, práce na Poldovi nás všechny nesmírně baví a tento projekt považujeme za naši srdeční záležitost,” vzkazují vývojáři.

Jednotlivé příspěvky jsou odstupňované od symbolických 99 korun až po 50 tisíc korun. Za necelých 450 korun se už můžete těšit na digitální verzi Poldy 7 a postupně mezi odměnami přibývají nejrůznější upomínkové předměty, ale i setkání s autory, dabéry, návštěva dabingu, dabing vlastní postavy nebo dokonce vytvoření nové postavy, jejímž předobrazem bude právě štědrý podporovatel.

Autoři natočili také stylové video, kterým na novinku a kampaň lákají. Scenárista Miroslav Sábo si pochvaluje, že příběh a zasazení novinky mu dávají možnost střídat různá prostředí, parodovat známé osobnosti a dělat si z nich legraci. “Polda jako obvykle vyřeší velký případ spiknutí a zachrání svět,” láká Miroslav Sábo. Producent a programátor Petr Svoboda říká, že se autoři snažili sehnat peníze na vývoj všude možně, ale bohužel se to nepodařilo. “Tohle je tedy pro nás v podstatě poslední možnost, jak Poldu 7 přinést hráčům,” vysvětlil.

Fanoušci dostanou přesně to, na co čekají

“Polda 7 pokračuje ve stylu Poldy 6, který se podle nás povedl. Tedy ručně malovaná pozadí i postavičky, bláznivý příběh a hlavně kvalitní dabing předních českých herců,” vyjmenovává Petr Svoboda s tím, že fanoušci dostanou přesně to, na co jsou zvyklí. Hra v tuto chvíli míří jen na PC.

Petr Svoboda byl hostem našeho vidcastu loni v květnu. Rozebrali jsme tehdy celou sérii, její mnohdy náročnou cestu na mobily a právě i náznaky prvních budoucích plánů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru