Actua Soccer a Actua Tennis se vrací

Actua Soccer a Actua Tennis se vrací

EA Sports a 2K Sports, třeste se. Na Steamu můžeme zavzpomínat na sporty z Británie

Zdroj: Gremlin Interactive
28. 9. 2022

Zapomeňte na série jako FIFA nebo eFootball. Zapomeňte i na Top Spin nebo Virtua Tennis. Britští Gremlin Interactive se vrací se sérií Actua Sports. No dobře, tak úplně se nevrací, ale minimálně dvě sportovní hry z jejich portfolia už brzy najdeme na Steamu. Ve světle nejrůznějších licencovaných titulů, které se po pár letech musí stahovat z prodeje, je to docela zajímavý comeback a úsměvný paradox.

Actua Soccer 2 dorazí už 10. října. Původně vyšel na PS1 a PC v roce 1997, respektive 1998. Slibuje 11 národních týmů nebo třeba motion capture, který nahrál Michael Owen. Alan Shearer zase vybral vlastní dream team. Hru vydává společnost Pixel Games a láká na remasterovanou verzi, která nabízí několik moderních funkcí, jako je možnost uložit si kdykoli hru, přenastavit si ovládání, podporu moderních ovladačů a vylepšení grafiky.

Actua Tennis vyjde 12. října a původně debutoval koncem devadesátých let. Nabízí dvouhru, čtyřhru i turnaj. Zvolit si můžete některého ze skutečných hráčů, anebo si vytvoříte vlastního. Hra se opět pyšní technologií motion capture. Na rozdíl od některých dnešních simulací láká rovněž na komentář (nahráli jej Sue Barker a Barry Davies) i multiplayer až pro čtyři hráče na jedné obrazovce. I tady je možné přenastavit ovládání, využít moderní gamepad, kdykoli hru uložit a nabízí pár grafických vylepšení.

Série Actua Sports vycházela v letech 1995 až 1999. Pokud jste v té době hráli, byla skoro nepřehlédnutelná. Actua Soccer z roku 1995 byl třeba první plně 3D fotbalovou hrou. Během pár let se neuvěřitelně rozrostla a čítala kromě fotbalu a tenisu také golf, kulečník nebo lední hokej. Actua Ice Hockey z roku 1998 měl oficiální licenci na turnaj na zimní olympiádě v Naganu.

To Actua Ice Hockey 2 z roku 1999 zase zaujal tím, že původně měl nabídnout licenci NHL. Jenže Fox ze spolupráce vycouval a práva na NHL si vzal s sebou. I přes námitky vývojářů práce na titulu pokračovaly a ten nakonec vyšel s GHL (Gremlin Hockey League) namísto NHL a zkomolenými jmény hráčů. Škoda, že také nedostal šanci na návrat. Alespoň zatím. Hned bych si ho zahrál…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru