Activison zasáhl proti cheatování na konzolích

Activison zasáhl proti cheatování na konzolích

Autor "nevysledovatelné" podpory míření musel skončit. Prý ale nedělal nic nelegálního

Zdroj: User Vision Pro
14. 7. 2021

Minulý týden jsme vás s odkazem na aktivity skupiny Anti-Cheat Police Departement informovali o nové podobě cheatu pro first person střílečky, který je možné použít vedle PC také na konzolích. Skupina ACPD tvrdila, že toto řešení, které spoléhá na strojové učení a v reálném čase vyhodnocuje obraz z „jakékoliv“ hry na odděleném počítači, je jen těžce vystopovatelné a mohlo by být značnou hrozbou pro vývojáře i hráče, kteří v multiplayerových zápasech očekávají fér podmínky. Jako příklad pro použití tohoto cheatu bylo vybráno Call of Duty: Warzone, a proto se o videa a informace začala zajímat společnost Activision, která nyní přinutila autora a poskytovatele popisovaného softwaru ukončit činnost.

Celou kauzu podrobně rozebírali redaktoři magazínu ArsTechnica, kteří blíže vysvětlili, jak cheat funguje. Jak se původně předpokládalo, nezbytný pro fungování celého řešení na konzolích je hardwarový převodník signálu z ovladače, který díky tomu komunikuje ve stejný čas se samotnou konzolí, ale také s počítačem, kde běží cheatovací software. Tím je cheatu umožněno vstupovat do ovládání a bleskově zamířit, případně rovnou vystřelit na zvolené místo, typicky hlavu protivníka. Takovými převodníky mohou být například Titan Two nebo známější Cronus Zen a připojit k nim kromě gamepadu jde pochopitelně i myš, rozhodnete-li se kazit hru ostatním i na počítači.

O hrozbě ze strany Activisionu informuje sám autor cheatu ve sdělení, které je momentálně jediným obsahem zrušených webových stránek.

Stále však potřebujete onen software plus know-how, které za ním stojí, a přesně tímhle směrem Activision zatlačil. Snahy zastavit šíření cheatu směřoval vydavatel Call of Duty na hlavní webové stránky User Vision Pro a provozovatele, vystupujícího pod přezdívkou User101. O hrozbě ze strany Activisionu pak sám informuje ve sdělení, které je momentálně jediným obsahem zmiňovaných stránek, a nic momentálně nenasvědčuje tomu, že by měl ve svém podnikání pokračovat.

Zdroj: User Vision Pro

„Na žádost společnosti Activision již nebudu vyvíjet software, který by mohl být použitý pro zneužití jejích her, ani k němu nebudu poskytovat další přístup,“ říká User101. Přidává pak obligátní tvrzení, že záměrem jeho aktivity zcela určitě nebylo páchání čehokoliv nelegálního a tvrdí, že software ve skutečnosti nebyl nikdy nikomu prodán. Odkazuje se na konec jednoho z videí, ve kterém stálo, že cheat dorazí již brzy, tuto informaci ale nejde s ohledem na nejasnosti potvrdit. „Tato technologie má další skutečné výhody pro asistované hraní, například ovládání pohybu pomocí webové kamery, je-li hráč hendikepovaný. Kvůli negativnímu dopadu ale bohužel software nemohu dále vyvíjet,“ dodává User101 andělsky.

Faktem ovšem je, že se o softwaru od prvního okamžiku mluvilo jako o cheatování a věříme, že pokud by byl od začátku prezentován s dobrými úmysly, bez jakýchkoliv nejasností a pochyb, nemuselo být proti němu zakročeno tak razantním způsobem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru