Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Activision žaluje autory cheatů do Call of Duty

Activision žaluje autory cheatů do Call of Duty

Web CxCheats nefunguje. Provozovatelé se omlouvají za bolest, kterou hráčům způsobili

Zdroj: Activision
31. 8. 2020
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Boj vývojářů s hráči kompetitivních her, kteří si vinou své nevyzrálosti nejsou ochotní připustit, že by je někdo mohl v zápase porazit, a proto používají nejrůznější cheaty, probíhá většinou prostřednictvím banů. Čím populárnější hra je, tím větší vlny vyhazovů ze hry jsou a společnosti jako Ubisoft, Valve nebo Activision by o nekonečné válce s podvodníky mohli psát knihy. Čas od času ale udeří kosa na kámen a do hledáčku vývojářů či vydavatelů se dostanou samotní autoři cheatů, kteří se pak se svěšenou hlavou tváří v tvář skutečnému problému kají a omlouvají, kde se jen dá, jako kdyby si do té doby neuvědomovali, co dělají. Stejně jako v případě provozovatelů portálu CxCheats, který o víkendu přestal fungovat kvůli žalobě Activisionu.

Portál CxCheats byl považován – pokud to tak lze říct – za prominentní místo, kam si hráči chodili nejen kupovat cheaty, ale také o nich diskutovat na rozsáhlém fóru. Activisionu se však tamější praktiky ani trochu nezamlouvaly a kvůli cheatům do Call of Duty podal na provozovatele žalobu. K mání byla celá plejáda možností, jak si hraní Call of Duty v multiplayeru usnadnit, od změn uživatelského rozhraní, přes aimboty, až po zvětšení minimapy a odhalení pozic všech hráčů. Cena takových cheatů se pohybovala podle informací magazínu PCGamesN kolem 60 dolarů, jejich podpora ale s žalobou skončila a CxCheats tak řeší nejen právní dopady svého jednání, ale také spoustu rozzlobených hráčů, kterým rázem přestal fungovat software, za který utratili desítky dolarů.

Jediné vyjádření, které na konto aktuální situace přišlo od provozovatelů CxCheats, se objevilo na oficiálním Discordu, i ten byl ale uzavřen, a tak si musíme vystačit se screenshotem od uživatele Redditu s přezdívkou MrTheRevertz. „Jak už někteří asi víte, společnost Activision Publishing podala proti CxCheats.net žalobu a vyjasnila, že naše služby porušují jejich podmínky použití [softwaru],“ začíná krátký vzkaz. Působí až překvapeně a další slova se zdají být jedinou správnou věcí, kterou CxCheats dělá: „Výsledkem našeho sporu s Activisionem je ukončení vývoje a podpory všech produktů souvisejících s Call of Duty a dalších služeb poskytovaných přes naše stránky.“ V závěru vysvětlení pak přichází trefná rada, že „využívání nástrojů třetích stran v Call of Duty může vyústit v pozastavení či zabanování vašeho účtu“ a doplňuje ji i vyslovená erupce lítosti. „Omlouváme se za způsobenou bolest všem hráčům Call of Duty,“ ukončují svůj provoz lidé z CxCheats.

Výsledkem našeho sporu s Activisionem je ukončení vývoje a podpory všech produktů souvisejících s Call of Duty a dalších služeb poskytovaných přes naše stránky.

Ne všichni, kdo na zprávu reagovali na sociálních sítích či Redditu, však postup Activisionu chválí. Objevují se i kritické poznámky na konto neefektivních anti-cheatovacích nástrojů, kvůli kterým je často hraní multiplayeru Modern Warfare nebo battle royale režimu Warzone neúnosné. Zároveň to také neznamená, že někde jinde už nevzniká další „zlepšovací“ software, jako určitá výhružka by to ale fungovat mohlo. Tedy alespoň v případě, pokud Activision sdělí více detailů, případně poskytne vyjádření stran náhrady škody, kterou na provozovatelích CxCheats vyžaduje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru