Activision vyvíjí další mobilní Call of Duty

Activision vyvíjí další mobilní Call of Duty

Pracovat na něm bude nové interní studio Activision Mobile. Informace unikly z inzerátů

Zdroj: Activision
7. 6. 2021

Společnost Activision v tichosti otevírá nové interní studio, pro které prostřednictvím inzerátů hledá první zaměstnance. Otevřeny jsou pozice producenta, QA manažera, programátora enginu, systémového designéra, vedoucího grafika a několika dalších, kteří budou dohromady tvořit osu Activision Mobile. Jak napovídá název, zaměřením nového studia budou mobilní hry, a jak se uvádí v inzerátech, ambice jsou ty nejvyšší. Activision Mobile totiž bude pracovat na nové AAA hře ze série Call of Duty, která může potenciálně navázat na aktuální Call of Duty Mobile a posunout sérii i na mobilech do nové éry. Informace jde ruku v ruce se zrušením Call of Duty Online v Číně a snaha kompenzovat hráče v prostoru aktuálního mobilního Call of Duty. Tento krok měl posloužit k přesunu stávajících hráčů Call of Duty Online do Call of Duty Mobile a přípravě komunity pro přijetí plnohodnotného pokračování nebo battle royale verze.

Na každý pád se ale bude dosud oficiálně neoznámené studio Activision Mobile snažit o ty nejlepší hry, které budou současně vyžadovat spolupráci s ostatními studii pod společnou střechou.

„Vítejte v Activision Mobile. Jsme nové interní studio, oddané vývoji těch nejlepších AAA her pro mobilní zařízení. Naším prvním projektem je nová AAA mobilní hra ze série Call of Duty a pro její přípravu hledáme ty nejtalentovanější lidi z mobilního, konzolového i počítačového pozadí,“ láká začátek inzerátu. Uchazeči o výše naznačené pozice by měli podle popisu projevit svojí vášeň vůči své práci a sdílet vizi studia ohledně toho, jak mají AAA zážitky na mobilech vypadat. „Jsme nesmírně nadšení vybudovat tým a pustit se do práce. Zveme vás, abyste se k nám připojili při přípravě něčeho skvělého,“ dodávají zástupci Activisionu.

Nové studio by mělo být umístěno v Santa Monice, na fyzické lokaci ale podle poznámek pod požadavky na jednotlivé pozice zřejmě nezáleží. Activision se rozhodl pokračovat v nastavené kultuře práce z domu, ke které se vývojáři přesunuli kvůli pandemii koronaviru, a vzdáleně by měly probíhat i pohovory. V inzerátech se nicméně neuvádí, jak dlouho bude tento stav trvat, případně zda bude nutné chodit do zaměstnaní osobně i v případě, poleví-li všechna opatření. Na každý pád se ale bude dosud oficiálně neoznámené studio Activision Mobile snažit o ty nejlepší hry, které budou současně vyžadovat spolupráci s ostatními studii pod společnou střechou. V inzerátech navíc padají zmínky o live-service prvcích, což je ale s přihlédnutím k mobilním titulům ještě více očekávané nežli u titulů pro PC a konzole.

Založení vlastního studia není překvapivé, uvážíme-li, že segment mobilních her loni označil prezident Activisionu Bobby Kotick za největší platformu, pro kterou společnost vyvíjí hry. Už dříve se navíc spekulovalo, že bude chtít Activision sám pracovat na mobilní verzi battle royale Warzone a je nanejvýš pravděpodobné, že namísto nahrazování stále velmi výkonného Call of Duty Mobile dojde právě na battle ryoale. Žádné bližší informace ale v tuto chvíli dostupné nejsou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru