Call of Duty: Vanguard, Activision, Activision potvrzuje, že Call of Duty letos určitě dorazí

Activision potvrzuje, že Call of Duty letos určitě dorazí

Přichází další zmínky o podtitulu Vanguard, nové mobilní hře i Warzonu v next-gen kabátku

Zdroj: Activision
4. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

I bez kauzy kolem žalob mířících na Activision Blizzard by bylo kolem společnosti v těchto dnech rušno. Zveřejňování finančních výsledků s sebou tradičně přináší i střípky informací o chystaných hrách a nejinak tomu bylo i v tomto případě. O odkladu mobilního Diabla Immortal jsme psali před několika hodinami, zmínky ale padly také na konto letošního dílu Call of Duty, který Activision stále nepředstavil a hádáme, že ve světle aktuálního dění se tak ještě nějakou dobu nestane. Zástupci společnosti ale potvrdili, že s vydáním hry se nadále počítá na závěr letošního roku a uvedli, že vývojáři ze studia Sledgehammer Games pracují podle stanovených plánů.

Vanguard se blíží

Nad rámec toho se ale Activision patrně poprvé alespoň částečně dotkl možného zasazení, o kterém se v minulosti hojně spekulovalo. Magazín Video Games Chronicle například sebevědomě opakuje dosud stále neoficiální informace, že hra bude mít podtitul Vanguard a vezme hráče do druhé světové války, čímž by v porovnání s Battlefieldem došlo k zajímavému střídání stráží. Activision takhle konkrétní nebyl, COO Daniel Alegre ale naznačil, že se hra bude odehrávat v prostředí, které hráči znají a milují, což by po létech strávených v současnosti či moderní historii mohlo na druhou světovou válku poukazovat. Že bude mít hra podtitul Vanguard pak naznačuje oficiální artwork k páté sezóně Call of Duty: Warzone, který s novým dílem série zdánlivě vůbec nesouvisí. Jeden z japonských textů v pozadí ale po překladu hlásá „Vanguard is comming“.

Nová sezóna v Call of Duty: Warzone

Když už je řeč o režimu Warzone, již brzy se budou moci hráči pustit do obsahu nové sezóny (a týká se to pochopitelně i hráčů standardního multiplayeru v Black Ops Cold War). Start je naplánován na 10. srpna a vývojáři už vydali první trailer. Ten se hráčům příliš nelíbí, zejména ve světle aktuálního dění kolem hry, které trpí na značnou přítomnost cheaterů. Nová postava, která hraje ústřední roli i ve zmiňovaném traileru, je totiž paradoxně hacker a demonstruje svůj um v boji proti nepříteli za pomoci technik, které se poctivým hráčům ani trochu nelíbí. Bez ohledu na to ale dorazí nový Battle Pass za obvyklou cenu 1000 jednotek herní měny, případně můžete zaplatit 2400 COD pointů (ekvivalent 20 dolarů) a skočit rovnou na úroveň 25 s odemknutými odměnami. Počítat pochopitelně můžete i s novými zbraněmi, zmiňovanou operátorkou a drobnými změnami na mapě Verdansku, jak jsou hráči ostatně zvyklí.

Nová sezóna by nicméně mohla přinést i dlouho očekávaný next-gen update pro hráče na nové generaci konzolí, byť o tom vývojáři zatím nemluvili. Fanoušci si ale všimli, že měl krátkou chvíli na webu vývojářů ze studia Raven viset příspěvek vztahující se k chystanému rozšíření, který přímo zmiňoval next-gen update. Věrohodnost tohoto tvrzení ale nelze v tuto chvíli zcela ověřit, protože příspěvek byl smazán, a pokud se vylepšení chystá, má být velkým překvapením. Jediným aktuálním důkazem je URL, která přímo zmiňuje „next-gen-launch“, takovou nefunkční adresu ale může vytvořit kdokoliv a ve skutečnosti nepotvrzuje vůbec nic.

Další mobilní Call of Duty od nového studia

Poslední zpráva z dění kolem Call of Duty pak míří na hráče, kterým nevadí hrát slavnou střílečku na displeji mobilního zařízení. Výše zmíněný Daniel Alegre totiž potvrdil, že Activision ustavil nové studio, které má pracovat na dosud neoznámeném titulu z této série. Nejde tedy o náhradu studia TiMi, které vytvořilo a ve spolupráci Activisionu a Tencentu provozuje fenomenálně úspěšné Call of Duty: Mobile. Už dříve se nicméně spekulovalo, že novou mobilní hrou může být samostatně stojící variace na Warzone, resp. režim battle royale, nikoliv pouze mód v Call of Duty: Mobile, což by samozřejmě dávalo absolutní smysl a této iniciativě bychom se nedivili.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru