Call of Duty: Modern Warfare III (2023), Activision, Letošní Call of Duty má být plnohodnotnou hrou

Activision asi prozradil Call of Duty: Modern Warfare III

Na vině jsou autorská práva. Nový únik zmiňuje perky, klasickou minimapu i režim War

Zdroj: ilustrační foto, Activision
18. 7. 2023
Název: Call of Duty: Modern Warfare III (2023) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2023

Letošní díl Call of Duty od Sledgehammer Games ještě nebyl oficiálně oznámen, ale navzdory tomu o něm už delší dobu víme řadu informací, které působí přesvědčivě. Kromě toho, že má jít o Modern Warfare III, také tušíme, kdy bychom se mohli dočkat hry samotné, ale například i bety. Minulý týden pak byla hra patrně ukázána basketbalistům, kteří se tímto představením mohli chlubit, ovšem bez konkrétních detailů, což naznačovalo, že by se snad vícero informací z oficiálních zdrojů mohli v dohledné době dočkat i sami hráči. Potvrzení možná nakonec přece jen přišlo, ale opět neoficiálně, resp. nepřímo.

Už v červnu se na internetu objevily údajné obrázky z Modern Warfare III, před pár dny pak unikl obrázek z testování interní alfaverze s názvem HailStörm, což v posledních hodinách doprovodily další úniky. S těmi se podělil uživatel, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou BobNetworkUK. Bob zmiňoval návrat perků, mezi nimiž mají být i Ninja a Marathon pro části výbavy, ale také návrat režimu War z Call of Duty: WWII a klasické minimapy. Připomeňme, že magazín Insider Gaming už dříve na základě uniklých obrázků informoval o přítomnosti mapy z předcházejících dílů Call of Duty. Hovořil též o podobnosti s Modern Warfare II, což není příliš překvapivé vzhledem k tomu, že jiné spekulace mluvily o hře původně jako o rozšíření, z něhož se mělo nakonec vyklubat plnohodnotné pokračování.

Vraťme se ale k BobNetworkUK, jehož stále na Twitteru nalezneme, ale jím sdílený uniklý materiál už nikoli. To není příliš překvapivé, novinkou však je, jak tentokrát nárok kvůli porušení autorských práv a DMCA vypadá. Jak si lze povšimnout v dalším sdíleném obrázku, důvodem byl „uniklý obsah z nevydané videohry Call of Duty: Modern Warfare III, což pro mnohé znamená potvrzení, ač jde o neoficiální prozrazení. Jen pár hodin poté navíc oficiální účet Call of Duty na Twitteru zveřejnil anketu, která se ptá hráčů, zda by měl být obsah – operátoři, zbraně, bundly – převeden z Modern Warfare II do Call of Duty 2023. Možnosti jsou jen dvě, přičemž ta první zní jednoduše „ano“, ta druhá „ano, kdy je odhalení?“, což navíc retweetoval účet Sledgehammer Games.

Dá se tedy předpokládat, že oficiální představení letošního titulu je už opravdu na spadnutí, zvláště když se opakovaně potýká s tolika úniky. Navíc jsme se patrně minulý týden dokonce dozvěděli i něco málo o dílu pro příští rok. Magazín Insider Gaming stanovil jako datum odhalení 1. srpna, což je koneckonců za rohem. Spekulovaným datem vydání je pak 10. listopad 2023.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru