Acti-Blizz pozastavuje prodeje her v Rusku, Epic částečně

Acti-Blizz pozastavuje prodeje her v Rusku, Epic částečně

Tituly od Activision Blizzard už si Rusové nekoupí. Epic ve svých hrách omezil mikrotransakce

Zdroj: koláž/Vortex
6. 3. 2022

Další herní společnosti reagují na ruskou invazi na Ukrajinu. Mezi posledními se přidal gigant Activision Blizzard. Prezident a provozní ředitel Daniel Alegre uvedl, že je Activision Blizzard odhodlaný pomoci lidem v nouzi, a současně, že pozastaví během konfliktu prodeje svých her v Rusku a transakce v nich. Firma hledá další způsoby, jak Ukrajincům pomoci, a také Activision Blizzard ujišťuje, že v této souvislosti dbá na bezpečnost svých zaměstnanců. Jim i jejich rodinám, které válka přímo zasáhla, se snaží pomoci všemi dostupnými prostředky.

Zaměstnanci přispívají, Activision Blizzard navyšuje

Daniel Alegre také zdůraznil, jak zaměstnanci Activisionu a Blizzardu podporují Ukrajinu. Společně už vybrali přes 300 tisíc dolarů, přičemž společnost dorovnává příspěvky svých lidí v poměru 2:1. Příští týden chce vydavatel svou pomoc opět rozšířit. Zvlášť pak Daniel Alegre pochválil ohromné příspěvky a pomoc od kolegů z Polska, kteří rovněž dobrovolně pomáhají ukrajinským uprchlíkům. V tomto snažení chce Activision Blizzard nadále pokračovat a najít další způsoby jak efektivně pomáhat.

Nepochybně i pod tlakem dalších společností a veřejného mínění se k situaci vyjádřila také společnost Epic Games. “Epic zastavuje obchodování s Ruskem v našich hrách v reakci na invazi na Ukrajinu. Přístup neblokujeme ze stejného důvodu, proč zůstávají on-line ostatní komunikační nástroje: svobodný svět by měl mít všechny linky dialogu otevřené,” vzkázala společnost velice stručně na svém účtu Epic Games Newsroom na Twitteru.

Okamžitě se přirozeně rozjela i debata na téma, zda je účinné, anebo nespravedlivé trestat všechny ruské hráče, ale to je něco, co se v posledních dnech pochopitelně opakuje.

Dlužno dodat, že z vyjádření jsou zatím hráči a vývojáři trochu zmatení a ptají se, co přesně to znamená. Znamená to také omezení Unreal Enginu pro vývojáře v Rusku? Znamená to, že hráči v Ruskou mohou Fortnite hrát, ale nemohou v něm utrácet? Druhá varianta je vysoce pravděpodobná, i když Epic na konkrétní dotazy zatím nereagoval.

Část hráčů chválí Epic za to, že reaguje. Další skupině se líbí, že jeho reakce je mírnější než u jiných firem a netrestá všechny Rusy. Ale hlasitá je i kritika těch, kteří říkají, že takové vágně formulované omezení je nedostatečné a představuje prázdné gesto, protože digitální obchody už jsou pro mnoho Rusů z důvodu jiných omezení nyní tabu. Prodáváme, jak jsme nakoupili. Okamžitě se přirozeně rozjela i debata na téma, zda je účinné, anebo nespravedlivé trestat všechny ruské hráče, ale to je něco, co se v posledních dnech pochopitelně opakuje.

Další články na téma Ukrajiny najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru