Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Abandoned vyjde příští rok, slibují vývojáři

Abandoned vyjde příští rok, slibují vývojáři

Vysvětlují také, proč měl kratičký teaser 5 GB. Už brzy si prý vyzkoušíme hratelný prolog

Zdroj: Blue Box Games Studios
2. 9. 2021

Po více než dvou týdnech od uvedení nepříliš uspokojivé první ukázky ze hry Abandoned přichází od vývojářů z nizozemského studia Blue Box Games nová sada informací. Pochází ze sekce často kladených otázek, která se objevila na mírně upraveném oficiálním webu studia a snaží se odpovědět na některé palčivé otázky. Jejich počet ještě vzrostl po teaseru v podobě procházky po prkenné podlaze a také na základě rozhovoru zakladatele studia a designéra Hasana Kahramana pro magazín NME. V něm totiž vývojář tvrdil, že další ukázka ze hry je už blízko a velmi vágně mluvil o tom, že by se snad mohla objevit na Gamescomu, kdyby Kahraman věděl, kdy přesně Gamescom začíná.

„Zveřejnili jsme na našem webu sekci častých otázek a odpovědí, které se vztahují k většině věcí týkajících se Abandoned,“ napsali zástupci Blue Box Games studios na Twitter v průběhu včerejšího odpoledne. Odkaz vede na poměrně spartánský seznam dvanácti otázek a místy velmi strohých reakcí, z nichž některé opakují již dříve vyřčené věci. Blue Box tedy znovu zopakoval, že nemá žádnou spojitost s Hideem Kodžimou a vysvětlil, že hra Abandoned nemá žádnou spojitost s jejich předchozím titulem The Haunting. Novinka prý vznikla zcela od nuly a na zmiňovaný titul žádným způsobem neodkazuje, což by mělo v ideálním případě rozpustit obavy, že sledujeme jeden velký podvod.

Dále se však vývojáři pouští do vysvětlování záležitostí spojených se speciální aplikací pro PS5, skrze kterou byl distribuován první trailer a kde bychom měli v budoucnu vidět další materiály. Kdy se tak stane, zatím Blue Box neví, v příslušné odpovědi ale uvádí, že se tak stane co nejdříve to bude možné, resp. ve chvíli, kdy bude připravovaný materiál připraven na veřejnou prezentaci. Týká se to i prvního teaseru, ze kterého jsme podle Blue Box Game Studios viděli jen kousek. „Na poslední chvíli jsme si to kvůli technickým problémům udělali velmi těžké. Teaser jsme museli zkrátit […] a za to se omlouváme,“ říkají vývojáři a vysvětlují tím také, proč měl zpožděný update velikost 5 GB. Je to prý kvůli tomu, že data obsahují celý teaser, ovšem veřejně – skrze onu aplikaci – je k dispozici jen několik sekund.

Za všemi zdrženími prý ale stojí fakt, že Abandoned bylo oznámeno až příliš brzy, přilákalo velkou pozornost, a to mělo vyvinout obrovský tlak na celý tým, aby byly plánované ukázky ze hry bez chyb. Nezbývá proto nic jiného, než čekat, protože vývojáři už nechtějí dávat žádné termíny a lákat na něco, co může dorazit později. Zřejmě i proto sebevědomě uvádí, že Abandoned vyjde v roce 2022, a to i ve fyzické podobě. Poprvé bychom si jej měli zahrát prostřednictvím hratelného prologu a máme se prý těšit na hororovou střílečku s prvky survivalu, i když primárním zaměřením není horor. A abychom nezapomněli, Abandoned se nemá jmenovat Abandoned – jde jen o pracovní název a plné odhalení přijde až s první gameplay ukázkou.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru