Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Abandoned láká na trailer mužem s páskou přes oko

Abandoned láká na trailer mužem s páskou přes oko

Vývojáři z Blue Boxu si opět neusnadňují práci. Lidé začínají spekulovat o Metal Gear Solid

Zdroj: Konami
28. 7. 2021

Když vývojáři z nizozemského studia Blue Box Games, jmenovitě ústy svého ředitele Hasana Kahramana, oznámili na konci června odklad odhalení jejich hry Abandoned, museli jsme čekat další dva týdny na potvrzení nového termínu. V polovině července jsme se dozvěděli, že aplikaci, v níž má proběhnout odhalení hry za pomoci traileru, který se bude renderovat přímo na PlayStationu 5, bude možné stáhnout už 29. července a samotný trailer dorazí 10. srpna. Včera v noci, tedy údajně 24 hodin před tím, než bude aplikace k dispozici, ožil twitterový účet studia a vývojáři připomněli, že se blíží velký okamžik. Nerozumíme ale tomu, proč po všech nářcích o tlaku na vývojáře a vehementní vyvracení, že se zcela určitě nejedná o hru vznikající ve spojitosti s Hideem Kodžimou či portfoliem jeho her, předznamenává vydání aplikace rozmazaný obrázek muže s páskou přes oko…

Ačkoliv respektujeme, že hlavním hrdinou Abandoned může být kdokoliv – tedy i muž s páskou přes oko – vývojáři museli vědět, co tímhle způsobí a opět tomu sami zavdali příčinu. Hráči totiž obratem začali mluvit o tom, že na obrázku může být Snake ze série Metal Gear Solid, bez ohledu na to, že Big Boss nosil pásku přes pravé, nikoliv levé oko. Venom Snake na tom byl stejně a jediný Solid Snake nosil na levém oku zařízení Solid Eye, aby mu pomohl zastavit Liquid Ocelota. Někdo ovšem podotýká, že Abandoned má být first person hra, takže můžeme sledovat i odraz v zrcadle, a pak by umístění sedělo. Určitě ale uznáte, že právě páska přes oko je jedním ze symbolů série Metal Gear Solid, nosil ji ostatně i pes DD a objevila se v řadě jiných titulů jako easter egg či pomrknutí směrem ke Kodžimovi a Konami. Nepřijde nám proto náhodné, že si Blue Box Games vybrali právě tento obrázek, i když ve výsledku nemusí nic znamenat, a zdráháme se vyjadřovat jakýkoliv soucit a pochopení s vývojáři, že jim hráči neustále předhazují spekulace.

Někdo v nápisu vidí „Hideo Kojima and Guillermo Del Toro“, jiní zase mluví o „Welcome to Silent Hills“.

Na každý pád je aplikace uvozena podtitulem Realtime Experience, reklama potvrzuje, že k dispozici bude pouze na PlayStationu 5, a je pravděpodobné, že obrázek na pozadí – ukrývající pravděpodobně i nápis, který je rovněž předmětem spekulací – bude v nadcházejících dnech odhalen. Co se onoho nápisu týče, není možné jej žádným zostřením dovést do stavu, aby jej bylo možné přečíst. Je ale poznat, že sestává minimálně ze tří slov, pravděpodobně i čtyř či pěti, a i v tomto ohledu hráči vyjadřují značnou představivost. Někdo v nápisu vidí „Hideo Kojima and Guillermo Del Toro“, jiní zase mluví o „Welcome to Silent Hills“. Ať už to ale ve výsledku bude cokoliv, máme tu další velmi podivný a možná už trochu unavující kousek do celé skládanky, kolem které se točí mnoho podezřelých okolností. Shrnovali jsme je ve všech předchozích článcích a je jí už jen fakt, že hra bude představena právě tímto způsobem, i když se má jednat o malou nezávislou hru, kterých jsou přece na trhu mraky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru