A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem dorazí v říjnu a v češtině

Pokračování povedené historické hry míří na PC i konzole včetně Switche. Ale jen v cloudu

Zdroj: Asobo
24. 6. 2022
Název: A Plague Tale: Requiem Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 18. 10. 2022

Historická stealth akční adventura A Plague Tale: Requiem od francouzského studia Asobo dorazí na trh 18. října, oznámili její autoři. Vyjde na PC, PS5, Xboxu Series a rovnou také na Switchi v cloudové verzi. Vývojáři při této příležitosti zveřejnili novou dlouhou ukázku ze hry a lákají rovněž na sběratelskou edici. V ní fanoušci naleznou sošku, brož nebo třeba LP se dvojící skladeb ze hry. Sběratelka má být exkluzivně k dispozici jen v e-shopu společnosti Focus Entertainment, která titul vydává. Její obsah představuje další krátké video.

Hra byla oznámena loni v červnu na akci Microsoftu, a tak asi nikoho nepřekvapí, že v den vydání bude A Plague Tale: Requiem k dispozici také v Game Passu pro konzole, PC i streamování z cloudu. Vývojáři ze studia Asobo rovněž potvrdili, že hra na PC nabídne podporu pro specifické funkce, jako je ray tracing a DLSS.

Hlavními hrdiny jsou opět Amicia a Hugo. “Poté, Amicia a Hugo utečou ze své zpustošené vlasti, vydají se daleko na jih, do nových oblastí a živoucích měst. Tam se pokusí začít nový život a dostat Hugovu kletbu pod kontrolu,” lákají vývojáři v oficiálním popisku. “Jenže když se Hugovy schopnosti opět probudí, smrt a zkáza se vrátí v podobě žravých krys. Sourozenci jsou opět donuceni vydat se na útěk a vkládají naději do zaslíbeného ostrova, kde možná najdou klíč k Hugově záchraně,” dodávají v profilu hry.

Vývoj pokračování začal krátce po vydání prvního dílu, i když na oficiální oznámení si museli fanoušci počkat déle. Hra je ve vývoji několik let a samotné studio se od jedničky pořádně rozrostlo. Pracuje ostatně také paralelně dál na Microsoft Flight Simulatoru.

Titul nabídne české titulky a pokud si jej předobjednáte, dostanete navíc DLC Protector Pack. Ten obsahuje rudý skin pro kuši, bonusový materiál pro výrobu a 13 exkluzivních kosmetických předmětů pro Amicii.

Zdroj: Asobo

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru