Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, 50 Cent nakonec nemá nic společného s GTA

50 Cent nakonec nemá nic společného s GTA

Lákání na „Vice City“ se týká seriálu. Příspěvek z Instagramu zmizel, zdvižená obočí zůstávají

Zdroj: ilustrační foto, Rockstar
10. 3. 2023

Představte si situaci, v níž se z vás stal světoznámý rapper, který chystá svůj seriál. Ten nese název Vice City a vás, člověka prokazatelně obeznámeného se světem videoher, nenapadne nic jiného, než na něj lákat prostřednictvím loga stejnojmenné hry vycházející z jedné z nejslavnějších sérií – Grand Theft Auto. K příspěvku na Instagramu, kde vás sleduje bezmála 30 milionů uživatelů, pak ještě přidáte hashtagy odkazující na vlastní značky alkoholu a čekáte, co se stane. Následně světu oznámíte, že jde skutečně jen o ten seriál a žádnou spojitost s GTA, i když ji tak bylo možné na první dobrou vyložit a pro jistotu tedy demonstrativně původní příspěvek smažete, aby to náhodou někoho nepletlo. Geniální marketingový tah? Nebo jen úlet rappera či jeho týmu starajícího se o sociální sítě? To se asi nedozvíme, faktem ovšem je, že bouře kolem 50 Centa a Vice City uvnitř komunity hráčů lusknutím prstu utichla.

Ano, zpráva, kterou jsme ale se značnou prozíravostí prezentovali velmi opatrně, se nakonec skutečně týká jen zmíněného seriálu, který ponese název Vice City. Také tematicky se alespoň částečně kříží s GTA, ale jde o zcela nezáměrné spojení a nic, co by vznikalo ve spojitosti s Rockstarem či Take-Two Interactive. Jak odhalil magazín Deadline, za seriálem stojí Paramount Television Studios a televizní divizi Lionsgate s tím, že na křeslo producent a režiséra usedne Chad Stahelski, kterého proslavila série John Wick. Co se týče příběhu, Vice City bude sledovat osudy tří přátel – bývalých vojáků – kteří se vrací do rodného Miami v polovině 80. let. Z armády však neodešli dobrovolně, kvůli nařčení se spojitostí s aférou Írán-Contras byli z armády vyloučeni, což ovlivnilo i jejich osobní životy.

„Zapomenutí zemí, které sloužili a bez vyhlídek na práci, se spojí se záhadným kolumbijským přistěhovalcem, aby společně vytvořili loupežnou bandu. Poháněni touhou po dolarech se vydávají na násilnou a nebezpečnou cestu za americkým snem,“ zní synopse seriálu, do kterého je pochopitelně zapojen i zmiňovaný rapper. Není však v tuto chvíli známo, zda také jako herec, nebo jen jeden z producentů skrze svojí společnost G-Unit Film & Television, zatím se ale zdá, že platit bude druhá z variant. Více detailů o seriálu, který má být uveden na platformě Paramount+, budou autoři zveřejňovat později. V tuto chvíli ostatně není ani známo, kdy by se měl seriál začít vysílat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru