3 out of 10

3 out of 10 je hratelný sitcom o nemožném herním studiu

Epic nabízí první sezónu zdarma. Premiérová epizoda už je na EGS, každý týden vyjde další

Zdroj: Terrible Posture Games, Inc.
7. 8. 2020
Název: 3 out of 10 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 6. 8. 2020

Zákulisí tvorby videoher není jen o dřině, přesčasech a hrozivém crunchi předcházejícím vydání. Na řeholi herních vývojářů se lze totiž dívat i s nadhledem, což v poslední době dokázal seriál Mythic Quest z produkce Applu (na kterém spolupracovali i čeští Warhorse). V případě her je ale podobných pokusů jako šafránu a za cíl tuhle situaci napravit si jej bere nová epizodická adventura 3 out of 10. Ta ve formě krátkého hratelného animovaného seriálu ukazuje strasti týmu, který se vehementně snaží vymanit z role jednoho z nejhorších studií historie.

První epizoda se jmenuje Welcome to Shovelworks a kromě představení celého týmu se její zápletka točí okolo nové příchozí animátorky jménem Midge. Vedle té se hráči ve zhruba půlhodinové epizodě setkají i s dalšími postavami. Centrální přitom nebude žádná z nich a v každém dílu se hratelné postavy prostřídají. Řešit budou kromě konspirací také rozbité buildy, nadpřirozené bytosti, prošvihnuté termíny a především celou řadu absurdních situací. A jak již bylo řečeno, ultimativním cílem studia je vylepšit si reputaci, protože bez ohledu na na bohaté portfolio dokončených her dosud Shovelworks nedosáhli na vyšší než podprůměrné hodnocení, k čemuž odkazuje i název adventury „3 z 10“.

Adventurní sérii 3 out of 10 má na svědomí studio Terrible Posture Games, které založila dvojice bratrů Joe a Mike Mirabellovi. Dříve mimo jiné spolupracovali také na českém projektu Mothergunship z produkce vývojářského studia a vydavatelství Grip Digital. Pro projekt 3 out of 10 navázali Terrible Posture Games spolupráci s Epic Games, takže hra je od včerejška dostupná pouze na platformě Epic Games Store. A to navíc zcela zdarma, což bude platit i pro všechny zbývající epizody první série. Další díly by pak měly vycházet ve velmi krátkých intervalech, a to vždy ve čtvrtek až do 3. září. Každá z epizod slibuje kromě odlišné náplně přinést i plnohodnotné animace a dabing všech dialogů a postav.

V otázce toho, co se vlastně ve hře děje, mají vývojáři jasno. Anebo vlastně nemají. 3 out of 10 totiž není jednoduché žánrově zasadit, protože jde o hratelnou situační komedii, ve které je v jednu chvíli hráč pasivním divákem a vzápětí se chopí například volantu v rámci závodní arkády. Jindy naopak jedna z tematických miniher představí logickou hádanku, anebo se hra přepne do režimu klasické střílečky, případně bojovky, jak prezentuje nový trailer. Jelikož je 3 out of 10 hratelnou televizní show, sluší se ještě doplnit, že náročnější scény lze kdykoli přeskakovat, nebo se vracet v čase zpět a pokusit se je odehrát znovu.

Pokud vás zajímá vlastní vývoj her, ve hře/seriálu je paradoxně odsunutý na druhou kolej. „V jednotlivých epizodách vlastně o vývoj tolik nejde. Je to jako v seriálu Kancl – samotná práce hlavní roli skutečně nehraje,“ dodává Joe Mirabello, kreativní ředitel studia Terrible Posture Games pro magazín The Hollywood Reporter. Ten nadále projekt svého studia popisuje jako milostný dopis hernímu průmyslu a dodává, že o tento typ parodií je ve světě her nouze. „Do jakéhokoliv jiného odvětví zábavního průmyslu se autoři filmů strefují horem dolem. Existují i celovečerní filmy, které na to jdou hravou formou, ale i zcela vážně. A to se nám líbí. Na nic podobného jsme ale v herním průmyslu dosud nenarazili,“ podotýká Mirabello. Jedním dechem ale slibuje humor respektující citlivá témata dneška.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru