XCOM Legends, 2K Games, 2K poslali na mobily a tablety potají úplně nový XCOM

2K poslali na mobily a tablety potají úplně nový XCOM

20 let po prohrané válce s mimozemšťany si lidé berou Zemi zpět. Zatím jen v early accessu

18. 7. 2021
Název: XCOM Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Bez jakéhokoli předchozího oficiálního upozornění se v některých zemích objevila v digitálním obchodě Google Play nová mobilní hra XCOM Legends, o které jsme dosud formálně nic neslyšeli. Společnost 2K už po tomto objevu potvrdila, že jde o oficiální produkt, který je v early accessu. Jedná se o nové mobilní tahové RPG a úkolem hráčů je osvobodit Zemi. Fanoušci se ujmou jedné z posledních odbojných skupin na planetě, která se snaží vybojovat Zemi zpět ze spárů mimozemšťanů.

Od chvíle, kdy se lidstvo vzdalo uchvatitelům z hvězd, uplynulo už 20 let. Pozemšťané prý prohráli už ve chvíli, kdy si mimozemskou hrozbu teprve uvědomili. Aby zlikvidovali noví vládci planety poslední zbytky odporu, vypustili nějaké pradávné zlo, říkají autoři. Hráči musí dát dohromady ty nejlepší muže i ženy a vrátit emzákům úder. Podle vývojářů nás čeká pohlcující příběhová kampaň plná tajemství. Budeme bojovat proti vlnám nepřátel, ale i navzájem s dalšími hráči.

Z bitvy si můžete odnést speciální zbraně i výbavu a budete zkoumat mimozemskou technologii.

Jak už bylo řečeno, vývojáři hru nepopisují jako tahovou strategii, ale RPG. Naši jednotku má tvořit pět hrdinů, které vedeme do tahových bitev. Strategie a taktika ale mají samozřejmě hrát důležitou roli. Budeme potkávat stále silnější protivníky, musíme spravovat své zdroje i rozhodovat, kdy a jak využít speciální schopnosti svých svěřenců.

Máme vylepšovat statistiky a schopnosti hrdinů. Každý přitom bude mít specifické přednosti, ale také slabiny. Z bitvy si můžete odnést speciální zbraně i výbavu a budete zkoumat mimozemskou technologii. Ano, to vše zní docela jako XCOM, ale pohled na obrázky prozrazuje, že to samozřejmě nebude úplná klasika.

Za XCOM Legends stojí studio Iridium Starfish, na jehož webu ovšem najdete jen logo. Mělo by ale jít o kalifornskou společnost patřící Take-Two Interactive. 2K britskému Eurogameru řekli, že stále zkoumají a zkouší nové zážitky, které by nabídli svým fanouškům. Mluvčí potvrdil, že hra prošla soft launchem ve vybraných zemích, ale nechtěl prozradit žádné další podrobnosti.

Hra už má spuštěný Twitter, ale nic na něm kromě titulního obrázku nenajdete. Zajímavé přitom je, že zpětně si fanoušci uvědomili, že nějaké reklamy na XCOM Legends se objevily na internetu už skoro před rokem, tehdy ale spekulovali, že by mohlo jít o nějaký podvod. Vývojáři si ale spíš podle prokliků zjišťovali, jaký je o koncept zájem, což je u plánovaných mobilních titulů běžné. Jiní ve stejné době zase objevili titul pod názvem XCOM Heroes. V obou případech pod ním byli podepsaní vývojáři ze studia Iridium Starfish.

XCOM už je na mobilech skoro jako doma

Firaxis Games možná mezitím pracují na dalším velkém XCOMu, ale v červnu se také objevily neoficiální zprávy, že tento tým vyvíjí nějakou tahovou strategii ze světa Marvelu na bázi XCOMu. Stojí za připomenutí, že na mobilech a tabletech už si můžete zahrát XCOM: Enemy Unknown i XCOM 2. Posledním příspěvkem v sérii byl loňský XCOM: Chimera Squad, který ale vyšel jen na Windows.

Oficiální trailer XCOM Legends k dispozici nemáme, ale můžete se podívat na video od jednoho z hráčů, který už novinku vyzkoušel.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru