2K Games představují vlastní golfovou sérii

Novinka může zaplnit díru po zrušené sérii od EA, pracují na ní vývojáři The Golf Club

Zdroj: Golf Club 2, HB Studios
7. 5. 2020
Název: PGA Tour 2K21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Golfové tituly simulační i čistě arkádové rozhodně nedosahují takové oblíbenosti jako jiné virtuální sporty, své fanoušky si ale pravidelně nacházejí. A právě ty, kteří vyhledávali spíše simulace, dlouhá léta sledovali produkci týmu Electronic Arts. Vydavatel měl pod palcem vývoj série PGA Tour, jejíž poslední díl ale vyšel v roce 2015. Od té doby se pozornost fanoušků a těch, kteří vyhledávají realističtější pojetí golfových her, upoutala spíše ke kanadskému týmu HB Studios, který v roce 2014 vydal první díl dnes už několikadílné série The Golf Club. Po dvou pokračováních a po vydání i VR verze hry se ale toto studio spojuje 2K Games a vzniká zcela nová série s povědomým číslováním: PGA Tour 2K21.

Už název samozřejmě napovídá, že 2K Games spojili své síly s PGA Tour, tedy s organizátorem nejznámější světové série v golfu. Díky tomu se fanoušci zelených trávníků dokonalého střihu mohou těšit mimo jiné i na to, že se opět chopí rukavic své oblíbené hvězdy. V kontrastu se zmíněnou sérií The Golf Club tedy nebudou hráči odkázáni pouze na vlastní vytvořené postavy, byť něco takového bude v novince jistě také přítomno. Vedle toho se lze těšit i na reálné lokace a první ukázka, jež samozřejmě vypadá jak jinak než parádně, slibuje například návštěvu areálu TPC Sawgrass nacházejícího se na Floridě u města Jacksonville. Tato lokace přitom jistě nebyla pro ukázku vybrána čirou náhodou, neboť právě zde, na předměstí Jacksonville, se nachází i sídlo organizace PGA Tour.

Spojení licence poskytující reálné lokace i podoby a jména hráčů s týmem, který má na kontě fanoušky oceňovanou simulaci The Golf Club, by mohl přinést zajímavé výsledky. Tým 2K Games a potažmo 2K Sports má navíc bohaté zkušenosti se sportovními tituly obecně a například jejich NBA 2K se těší velké oblibě u hráčů. Na druhé straně ale můžeme zmínit také nedávnou informaci o problémech, které provázejí sérii WWE. V případě té byl letošní ročník zrušen a jako náhražka dorazí akční arkáda. Nicméně se zkušeným týmem v zádech má PGA Tour 2K21 našlápnuto minimálně k získání pozornosti všech fanoušků golfu lačnících po nové licencované hře. A pokud to bude znamenat i komerční úspěch, tak 2K Games jistě nastartují i celou novou sérii. Více detailů bychom se měli dozvědět už 14. května, na kdy je naplánováno bližší představení. 2K Games pak na Twitteru lákají ještě k tomu, že v rámci akce Dny hraní zdarma je pro předplatitele služby Xbox Live Gold poslední díl série The golf Club k vyzkoušení bez dalších poplatků.

Konec golfu v podání EA

Po dlouhá léta platilo, že o nejlepší golfové hry se starali Electronic Arts a na jejich přebalu byl vždy Tiger Woods. Tato spolupráce trvala dlouhých 15 let, nicméně po problémech a skandálech Woodse se v EA rozhodli spolupráci rozvázat a po roční pauze přišli s novinkou jménem Rory McIlroy PGA Tour. To byl v zásadě zcela nový titul vystavěný na enginu Frostbite 3 a zamířil na současné konzole, nicméně úspěch se nedostavil. Fanoušci novinku nepřijali a z toho důvodu to byl poslední velký Golf v podání EA. Konec je to navíc o to víc hořký, že z důvodu propadnuté licence byla hra po třech letech v roce 2018 stažena z obchodů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru