PGA Tour 2K21, 2K Sports, 2K Games představují vlastní golfovou sérii

2K Games představují vlastní golfovou sérii

Novinka může zaplnit díru po zrušené sérii od EA, pracují na ní vývojáři The Golf Club

Zdroj: Golf Club 2, HB Studios
7. 5. 2020
Název: PGA Tour 2K21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Golfové tituly simulační i čistě arkádové rozhodně nedosahují takové oblíbenosti jako jiné virtuální sporty, své fanoušky si ale pravidelně nacházejí. A právě ty, kteří vyhledávali spíše simulace, dlouhá léta sledovali produkci týmu Electronic Arts. Vydavatel měl pod palcem vývoj série PGA Tour, jejíž poslední díl ale vyšel v roce 2015. Od té doby se pozornost fanoušků a těch, kteří vyhledávají realističtější pojetí golfových her, upoutala spíše ke kanadskému týmu HB Studios, který v roce 2014 vydal první díl dnes už několikadílné série The Golf Club. Po dvou pokračováních a po vydání i VR verze hry se ale toto studio spojuje 2K Games a vzniká zcela nová série s povědomým číslováním: PGA Tour 2K21.

Už název samozřejmě napovídá, že 2K Games spojili své síly s PGA Tour, tedy s organizátorem nejznámější světové série v golfu. Díky tomu se fanoušci zelených trávníků dokonalého střihu mohou těšit mimo jiné i na to, že se opět chopí rukavic své oblíbené hvězdy. V kontrastu se zmíněnou sérií The Golf Club tedy nebudou hráči odkázáni pouze na vlastní vytvořené postavy, byť něco takového bude v novince jistě také přítomno. Vedle toho se lze těšit i na reálné lokace a první ukázka, jež samozřejmě vypadá jak jinak než parádně, slibuje například návštěvu areálu TPC Sawgrass nacházejícího se na Floridě u města Jacksonville. Tato lokace přitom jistě nebyla pro ukázku vybrána čirou náhodou, neboť právě zde, na předměstí Jacksonville, se nachází i sídlo organizace PGA Tour.

Spojení licence poskytující reálné lokace i podoby a jména hráčů s týmem, který má na kontě fanoušky oceňovanou simulaci The Golf Club, by mohl přinést zajímavé výsledky. Tým 2K Games a potažmo 2K Sports má navíc bohaté zkušenosti se sportovními tituly obecně a například jejich NBA 2K se těší velké oblibě u hráčů. Na druhé straně ale můžeme zmínit také nedávnou informaci o problémech, které provázejí sérii WWE. V případě té byl letošní ročník zrušen a jako náhražka dorazí akční arkáda. Nicméně se zkušeným týmem v zádech má PGA Tour 2K21 našlápnuto minimálně k získání pozornosti všech fanoušků golfu lačnících po nové licencované hře. A pokud to bude znamenat i komerční úspěch, tak 2K Games jistě nastartují i celou novou sérii. Více detailů bychom se měli dozvědět už 14. května, na kdy je naplánováno bližší představení. 2K Games pak na Twitteru lákají ještě k tomu, že v rámci akce Dny hraní zdarma je pro předplatitele služby Xbox Live Gold poslední díl série The golf Club k vyzkoušení bez dalších poplatků.

PGA Tour 2K21, 2K Sports, 2K Games představují vlastní golfovou sérii

Konec golfu v podání EA

Po dlouhá léta platilo, že o nejlepší golfové hry se starali Electronic Arts a na jejich přebalu byl vždy Tiger Woods. Tato spolupráce trvala dlouhých 15 let, nicméně po problémech a skandálech Woodse se v EA rozhodli spolupráci rozvázat a po roční pauze přišli s novinkou jménem Rory McIlroy PGA Tour. To byl v zásadě zcela nový titul vystavěný na enginu Frostbite 3 a zamířil na současné konzole, nicméně úspěch se nedostavil. Fanoušci novinku nepřijali a z toho důvodu to byl poslední velký Golf v podání EA. Konec je to navíc o to víc hořký, že z důvodu propadnuté licence byla hra po třech letech v roce 2018 stažena z obchodů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru