20 let série Deus Ex můžete oslavit úklidem i demem remaku

20 let Deus Ex můžete oslavit úklidem i demem remaku

Ukliďte byt Adama Jensena a pak se podívejte, jak si komunita představuje jedničku v UE4

Zdroj: TronixGFX
18. 6. 2020

Série Deus Ex letos slaví už 20. narozeniny. V posledních hodinách se sešly hned dva zajímavé projekty, které na toto kulaté výročí upozorňují. Každý vlastním specifickým způsobem. Začněme tím odlehčeným. Komunitní manažer TT Games Bear Parker vytvořil v Dreams jednoduchou hříčku nazvanou Deus Ex Cleaning Simulator. Jak už název napovídá, úkolem hráče je úklid. Přesněji řečeno úklid bytu Adama Jensena. Z hlediska estetiky se inspiroval autor moderními díly. Bear Parker takto už dříve v Dreams předělal třeba úvod prvního Metal Gear Solidu a upozornil na sebe také různými “PS1 demaky” her jako The Last of Us Part II, Cyberpunk 2077 nebo Death Stranding.

Pokud máte chuť na něco serióznějšího, do vkusu by se vám mohl možná trefit pokus o remake prvního dílu série Deus Ex v Unreal Enginu 4. Deus Ex – Majestic Revelations je neoficiální komunitní projekt, který máš přinést pokročilé fyzikální efekty i ray tracing. Autoři prý nechtějí jen remasterovat stávající hru, ale udělat téměř vše znovu od základu.

Přejí si podle svých slov vytvořit hru, která bude tak pěkná jako Mankind Divided, ale současně tak temná a “špinavá” jako původní Deus Ex. Výsledek by díky tomu měl být podle autorů přístupnější pro lidi, kteří by originál nehráli buď kvůli problémům s kompatibilitou nebo grafickým omezením. Nutno ale podotknout, že starší verze není problém získat legálně digitální cestou.

Nelegální remake? Ne, je to jen mod

Vývojáři by se rádi vyhnuli případným právním sporům tvrzením, že jde v podstatě o mod, který vyžaduje původní hru. Tu také poháněl Unreal Engine. Nutno podotknout, že moddeři jsou stále relativně na začátku a úkol, který si vytyčili rozhodně patří mezi ty obtížnější. Ostatně autoři stále hledají další pomocníky, kteří by byli ochotní přidat ruku k dílu. Na remaku/modu se pracuje asi 10 měsíců, ale větší část z této doby podle vyjádření týmu spolkla předprodukce. Jak daleko se ve skutečnosti dostal a o co se vlastně snaží, můžete sami okusit prostřednictvím demoverze, která má dát zájemcům lepší představu o celém projektu.

A pokud se spokojíte s něčím méně ambiciózním a máte chuť jen na nějaké drobné vylepšení originálu, můžete vyzkoušet nějaké HD texture packy pro původní hru. A když už jsme u Deus Ex, stojí za zmínku, že hry Human Revolution – Director’s Cut a Mankind Divided se spolu s dalšími tituly od společnosti Square Enix vrací na cloudovou streamovací službu GeForce Now, odkud zmizely před jejím oficiálním spuštěním. Nvidia to dnes oznámila fanouškům.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru