Údajná herečka hlavní role Silent Hillu komentuje úniky

Fadile Waked se ke screenshotům vyjádřila na Instagramu. Prý se už těší na nový Silent Hill

Zdroj: koláž, Vortex
17. 5. 2022
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,
Silent Hill f

Kola spekulací kolem domnělého pokračování Silent Hillu se točí vesele dál a dnes přináší podivnou a rozhodně ne nezajímavou zprávu od herečky a modelky Fadile Waked. Pokud jste o ní nikdy neslyšeli, je vše v naprostém pořádku, zdá se ale, že v případě odhalování pravdy za spekulacemi a uniklými screenshoty od insidera Dusk Golema může sehrát důležitou roli. Anebo vůbec žádnou, protože tak to v případě nepodložených zpráv a internetového pátrání občas chodí.

Pokud jste nesledovali dění kolem Silent Hillu v uplynulých dnech, určitě se obraťte na články, v nichž rozebíráme nejen zmiňované screenshoty, na nichž má být aktuální projekt ve své podobě z roku 2020, ale také včerejší navazující zprávu, v níž se řešil i nový obrázek s postavou mladé ženy v brýlích. Dusk Golem přidal screenshot na konec již známé řady, aniž by však blíže komentoval, proč tak učinil nebo odkud tento konkrétní obrázek pochází. Hráči ale začali pátrat a dali model ženy do spojitosti právě s Fadile Waked – postava měla vzniknout na základě jejího naskenování, a co víc, Waked se měla objevit po boku Hidea Kodžimy na fotkách z konce minulého roku, které slavný designér sdílel na Twitteru s odkazem, že jeho tým v Kojima Productions stále s něčím experimentuje. Protože má ale žena roušku, je složité říct, kdo přesně na snímcích je, pokud se však jedná o Fadile Waked, sama modelka zřejmě učinila velmi důležitý krok k potvrzení, že je spojení Silent Hill a Hideo Kodžima stále platné.

Zdroj: instagram, Fadile Waked

Waked na svém Instagramu v průběhu úterý komentovala koláž fotografií, kterou jsme vám přinesli včera. Je na ní zachycena ona sama v doprovodu dostupných obrázků z údajného Silent Hillu a právě fotky s Kodžimou. „Wow, neustále mi chodí zprávy a moje fotky unikají na internet. Teď by mě fakt ten nový Silent Hill zajímal,“ napsala Waked a spoustu hráčů uvěřilo, že si neuvědomila rozsah svého vyjádření, pravděpodobně i porušila smlouvu o mlčenlivosti a v podstatě všechny dosavadní spekulace potvrdila. Ihned také došlo na porovnávání jejích snímků s fotografiemi od Hidea Kodžimy, kde je zachycena v obleku pro natáčení ve studiu pro motion capture a i v této souvislosti spoustu lidí věří, že jde o jednu a tu stejnou osobu. Nad vším ale visí spousta pochybností, a ani my nedokážeme jednoznačně určit, co se vlastně stalo.

Vyvrátit, že Waked neztvárnila údajnou mladou ženu s brýlemi, je složité a jistotu mohou mít v tuto chvíli patrně jen vývojáři a sama modelka.

V první řadě – Fadile Waked doplnila svůj komentář k uniklým screenshotům vysmátým smajlíkem. Mohla si být naopak velmi jistá v tom, co píše a jen si udělala z hráčů legraci, což je z našeho pohledu stejně silná možnost, jako že o Silent Hillu vůbec nic neví. A pak tu jsou lidé, kteří pátrali opravdu pečlivě a třeba i na základě tvaru uší či dírek pro náušnice tvrdí, že na fotce s Kodžimou je někdo úplně jiný. Vyvrátit, že Waked neztvárnila údajnou mladou ženu s brýlemi, je však o poznání složitější, a jak už jsme uvedli výše, jistotu mohou mít v tuto chvíli patrně jen vývojáři a sama modelka. Pořád ale platí, že Waked žije v Japonsku, její agentura ji pravděpodobně může domlouvat i spolupráce tohoto typu – podobně jako tomu je v případě Stefanie Joosten, která spolupracovala s Kodžimou na Metal Gearu, kde hrála Quiet – a může platit alespoň to základní, tedy že má co dočinění se Silent Hillem. To za předpokladu, že hra skutečně vzniká v Japonsku, i když přirozeně nevíme, v jakém studiu.

I k těmto spekulacím ale přistupujte s nadhledem, zvlášť když už se zdroje spekulací začínají stírat a dochází dokonce i k zásahům moderátorů, jako se stalo na Redditu u příspěvku s výše popsanými detaily. A aby toho všeho nebylo málo, insider Dusk Golem na svém Twitteru před několika hodinami oznámil, že s prozrazováním věcí končí. Dohnala ho k tomu kritika, která se na jeho osobu valí pokaždé, když se některý z jeho úniků nestane skutečností. I když vysvětluje, za jakých okolností se ke konkrétním informacím dostal, a že už v době zveřejnění nemusí platit, spoustu lidí Dusk Golemovi sprostě nadává, takže se ve výsledku ani není čemu divit. Na druhou stranu, Dusk Golem už tímto způsobem reagoval na dění kolem své osoby už několikrát a je možné, že si své rozhodnutí znovu rozmyslí.

# horor # japonsko # silent hill # survival

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru