Cryospace, Games Operators, Sci-fi horor Cryospace vás vzbudí na lodi plné vetřelců

Sci-fi horor Cryospace vás vzbudí na lodi plné vetřelců

Kolonizační mise na cestě do pekla připomíná Pandorum, Horizont událostí i Dead Space

Zdroj: Kuklam Studios
26. 11. 2020
Název: Cryospace Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,
Cryospace

Vývojáři z týmu Kuklam Studios představili novou sci-fi hru Cryospace. Jedná se o izometrický survival horor inspirovaný Vetřelcem a příběhy spisovatele Philipa K. Dicka. Jak už název hry napovídá, vše začne tím, že se probudíte z kryospánku na palubě vesmírné lodi. Vaším úkolem je vzbudit další pasažéry, bojovat o život a uniknout z téhle smrtící pasti, zatímco si musíte hlídat zásoby kyslíku. O život vás ale samozřejmě nemusí připravit jen jeho nedostatek, ale také nepřátelé.

V příběhu pro jednoho hráče je třeba obezřetně nakládat s jídlem i zbraněmi, protože zdejší vrak a okolnosti vám nebudou příliš nakloněny. Vesmírná loď na kolonizační misi má problém a vy ho musíte řešit. Vzbudíte se totiž jako první, ale sami tu rozhodně nejste. Zuby si na vás brousí vetřelcům podobná monstra. Kromě potvor je tu už zmíněná možnost vzbudit další členy posádky. Každý má přitom jiné schopnosti a specializaci, které vám pomohou při řešení hádanek i vyhýbání se nebezpečí.

Nepotřebné kolonisty prostě znovu zmrazíte a uložíte opět ke spánku, dokud se nebudou hodit.

Zajímavé přitom je, že hlavním hrdinou není žádný voják, nijak výjimečný muž, ale obyčejný údržbář. Přesto musíte bojovat a pomoct ostatním. Jste totiž ten jediný, které může ostatní zachránit. Vůdcem se stane hrdina proti své vůli. Čeká na vás obří loď, která je daleko od jiných plavidel i známých planet. Abyste pomohli přeživším kolonistům, musíte se postavit mimozemským potvorám. Využijete podle vývojářů ale i ty, kteří jsou už po smrti.

Ve snaze udržet svou skupinku naživu musíte mít dostatek zásob. Hráč má rozhodovat, koho potřebuje a koho… ne, nebojte se, nezabijete své kolegy a nesníte je. Nepotřebné kolonisty prostě znovu zmrazíte a uložíte opět ke spánku, dokud se nebudou hodit. Vrak vesmírné lodi se stane vaším domovem, který budete zkoumat, ale současně je třeba si tu vybudovat i bezpečné útočiště.

Někdy budeme podle vývojářů stavět a jindy spíš ničit. Na každém kroku tu číhá nějaké nebezpečí, vetřelci nebo pasti. Riziko ale musíte podstupovat, pokud chcete nalézt něco cenného. A nakonec tak třeba vyřešíte podle týmu tu největší hádanku. Co se vlastně na palubě lodi stalo a proč se situace vyvinula tak nepříznivě?

Kromě inspirace, k níž se hlásí samotní vývojáři, nelze při sledování traileru a popisu titulu nevzpomenout na Symptom Pandorum, Horizont událostí nebo sérii Dead Space. Zejména v případě prvního filmu nezapřou autoři mnohé podobnosti. A s ohledem na to, že Symptom Pandorum sám připomínal také mix Vetřelce, Horizontu událostí a Dead Space, není to vůbec na škodu. Tenhle sci-fi horor s Dennisem Quaidem vlastně vypadal jako filmová adaptace nějaké neexistující hry. A Cryospace by jí klidně mohl být.

Titul míří na PC a má vyjít v roce 2022.

# horor # izometrická # sci-fi # survival # vesmír

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru