Nintendo World Championships: NES Edition

Nintendo láká na speedruny klasických her pro NES

Nová retro kolekce Nintendo World Championships: NES Edition sází na výzvu a nostalgii

Zdroj: Nintendo
9. 5. 2024
Název: Nintendo World Championships: NES Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: Datum vydání: 18. 7. 2024

Nedávný únik z databáze ESRB se vysvětlil. Nintendo představilo nový titul Nintendo World Championships: NES Edition. Jak už ale název napovídá, vydáme se s ním do minulosti. Jedná se o kompilaci více než 150 speedrunových výzev ve 13 klasických osmibitových hrách pro NES. Jde o to překonat co nejrychleji některé klíčové momenty z těchto dobrodružství ve hrách jako Super Mario Bros. 3, The Legend of Zelda, Donkey Kong nebo Metroid.

V režimu World Championship Mode své nejlepší dosažené časy hráči porovnají se zbytkem světa. Nebude přitom třeba hrát celou hru, ale jen konkrétní malý úsek. Hra nabídne i lokální multiplayer až pro osm lidí, v němž můžete v rámci Party Mode změřit síly s přáteli.

Nováčkům podá pomocnou ruku automatické přetáčení, aby mohli své chyby rychle napravit. Začátečníkům mají pomoci také klipy s návodem, jak výzvu pokořit. Celkově by měla hra být přístupná nejen pamětníkům, říká Nintendo.

Během výzvy můžete sledovat paralelně také předchozí nejlepší pokus a dokončením výzev si pak odemyká hráč další obsah. Celý titul je přitom inspirovaný skutečnou akcí, která se poprvé uskutečnila už v roce 1990 a pak se znovu vrátila v letech 2015 a 2017.

Vlastně mi sázka na speedruny přijde jako docela zajímavý způsob, jak zúročit vlastní digitální historii. Jak to ale bude fungovat komerčně, vůbec nedokážu odhadnout.

Nintendo World Championships: NES Edition vyjde už 18. července. Titul se bude prodávat za 30 dolarů v digitální verzi a za 60 dolarů ve fyzické deluxe edici. Druhá jmenovaná navíc nabídne repliku zlaté cartridge z pro NES z roku 1990, 13 karet a pět odznaků.

Obsažené hry

Balloon Fight
Donkey Kong
Excitebike
Ice Climber
Kid Icarus
Kirby’s Adventure
Metroid
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
Super Mario Bros. The Lost Levels
The Legend of Zelda
Zelda II: The Adventure of Link

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru