Král survival žánru míří na konzole

Král survival žánru míří na konzole

Rust prověří vaše schopnosti a nechá vás dokola platit za každou chybu krví

Zdroj: Facepunch Studios
20. 5. 2021

Za tři roky si Rust vybudoval na počítačích silnou komunitu a je považován za krále survival žánru. Stovky tisíc nadšených recenzí hráčů, které baví každý den překonávat hlad, žízeň, chlad a nebezpečí ze strany dalších přeživších, zvířat a živlů na ostrově zasaženém radiací. Může vás sežrat medvěd, roztrhat vlk nebo vás zastřelí další hráč. Smrt si vás může najít i v podobě požáru, utopení či nemoci z ozáření. Rust je zkrátka hra bez pravidel, která prověří vaše schopnosti a nechá vás dokola platit za každou chybu krví. Vždycky mějte na paměti, že zde číhá nebezpečí za každým rohem.

Když jste dostatečně dobří, můžete přežívat desítky dnů, postavit si malý srub ze dřeva a časem s dalšími přeživšími vybudovat obří pevnosti z kovového šrotu, osady a města, kde mohou najít útočiště i jiní hráči. Rust nezná hranice a PC komunita si pochvaluje propracovanou grafiku, realistické zvuky, komplexní stavění a velký důraz na prvky přežití a spolupráci. Každý hráč má volnost a může klamat a pouštět se do agresivních a intenzivních soubojů, do nájezdů a kořistění, ale nejlepších výsledků dosáhnete, když budete mít po boku tým spoluhráčů.

Tohle všechno a mnohem víc si ve speciální verzi užijí majitelé konzolí. Rust na PlayStationu 4 a Xboxu One zprostředkuje hráčům tento drsný, ale zábavný zážitek v rozsáhlém a záhadném post-apokalyptickém otevřeném světě. Na něm se může snažit přežít až sto hráčů napříč konzolovými platformami a vyrábět předměty, včetně základních i propracovaných zbraní. Komunita a aktivita hráčů Rustu navíc od vydání na PC překotně roste a z pár desítek tisíc současně hrajících hráčů se jich nyní po serverech prohání více než 140 000!

Rust nezná hranice a PC komunita si pochvaluje propracovanou grafiku, realistické zvuky, komplexní stavění a velký důraz na prvky přežití a spolupráci.

Troufnete si a pokusíte se přežít v drsném světě? Rust Day One Edition Xbox One a PlayStation 4 je v prodeji od 21. května. Edice obsahuje základní hru s předobjednávkovým bonusem, který zahrnuje balíček Future Weapons and Tools. S oštěpem, krumpáčem, sekerou a lukem bude přežití od začátku o něco jednodušší.

Nahlásit chybu v článku

Komentáře nejsou povoleny.

Další články
Nahoru