Death Stranding 2 (pracovní název), Kodžimovi nevadí, že Reedus mluví o Death Strandingu

Kodžimovi nevadí, že Reedus mluví o Death Strandingu

V reakci na „únik“ pokračování sdílel fotky s hercem a poslal ho do „soukromého pokoje“

Zdroj: Kojima Productions
23. 5. 2022
Název: Death Stranding 2 (pracovní název) Vývojář: Platformy:
Death Stranding 2 (pracovní název)

Konec minulého týdne se v očích fanoušků práce designéra Hidea Kodžimy nesl v silném náznaku vznikajícího pokračování jeho dosud poslední hry Death Stranding. S informací přišel herec Norman Reedus, který ztvárnil hlavní roli Sama Bridgese, a jak už jsme uváděli v pátek, s přihlédnutím ke vzájemnému vztahu se slavným vývojářem se nezdá, že nevěděl, o čem mluví. V rozhovoru pro magazín Leo Edit došlo na výčet projektů, v nichž se herec angažuje, který končil zmínkou o hře Death Stranding, na což Reedus zareagoval poměrně jasně: „Zrovna jsme začali pracovat na dvojce.“ Kola spekulací se proto začala zuřivě otáčet, došlo na připomenutí, že Reedus o vyjednávání o druhém Death Strandingu mluvil v minulém roce a čekala se jakákoliv reakce Hidea Kodžimy, která – hádáte správně – přišla v očekávaném kryptickém duchu.

Kodžima na svém účtu na Twitteru sdílel tři fotografie s Normanem Reedusem a z popisku se rozhodně nezdá, že by mu lákání na druhý díl hry jakkoliv vadil. Co víc, nesnaží se ho ani nekomentovat, což bychom očekávali v případě, kdyby Reedus udělal chybu a promluvil o něčem, o čem rozhodně mluvit neměl. A tím pádem začínáme nabývat přesvědčení, že vše bylo vyřčeno po domluvě s Kojima Productions a potenciální oznámení hry může být docela blízko. Vřelý vztah totiž designér chová s moderátorem Geoffem Keighleym, který už 9. června uspořádá svou velkou prezentaci videoher u příležitosti startu akce Summer Game Fest, takže, kdo ví, třeba se o hře dozvíme právě zde.

Pojďme ale k tweetu, ve kterém Kodžima nezapomněl ani na emotikony zdviženého palce a smajlíku se srdíčky v očích. „Běž do svého soukromého pokoje, příteli,“ vzkázal pak Reedusovi ve zjevném odkazu na odpočinkovou místnost, kterou Sam Bridges mezi misemi navštěvoval za účelem regenerace, vylepšení nebo postupu příběhem. Ačkoliv fotografie nesouvisí se hrou, nýbrž se seriálem Živí mrtví, ve kterém Reedus dlouhé roky hraje jednu z hlavní postav, fanoušci mají o fotkách jasno a za snahou napodobit Neganův typický pohyb baseballovou pálkou s ostatným drátem, vidí možné poukázání na to, že Reedus bude potrestán. Víc ale za fotografiemi hledat nechceme, protože Kodžima rozhodně neproslul jen jako autor videoher, ale také jako internetový vtipálek a mystifikátor, který si se svými fanoušky rád hraje a mnohdy naznačuje i věci, které se skutečnými plány nemají vůbec nic společného.

Skeptici pak připomínají také tweety zpravidla velmi dobře informovaného novináře Jeffa Grubba z loňského roku, když v srpnu a říjnu tvrdil, že o Death Stranding 2 vůbec nic neví a nemyslí si, že se na něm skutečně pracuje. Považovat to ovšem za protiargument, je přibližně tak silné, jako z fotografií Kodžimy stoprocentně usuzovat, že Death Stranding 2 skutečně vzniká. Ukazatelů je ale dost a nebudeme překvapení, pokud k oznámení v dohledné době skutečně dojde. Ostatně, první díl vyšel už v roce 2019 a bylo by tudíž načase, do pokračování se v případě zájmu studia skutečně pustit.

# hideo kodžima # japonské # mysteriózní # open world # post-apokalypsa # sci-fi

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru