Hlavním hrdinou nové adventury je Jules Verne

V alternativní historii ve hře Verne: The Shape of Fantasy s Nautilem pátrá po Atlantidě

Zdroj: Gametopia
4. 7. 2022
Název hry: Verne: The Shape of Fantasy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Verne: The Shape of Fantasy

Pokud máte rádi spisovatele Julese Vernea, mám pro vás tip na potenciálně velmi zajímavou hru, která mohla vaší pozornosti uniknout, protože se jí média příliš nevěnují. Verne: The Shape of Fantasy má být pixelaertová nelineární příběhová adventura s hádankami a průzkumem, v níž se přímo stanete slavným romanopiscem.

Atlantida ukrývá Héfaistův plamen

Hra je inspirována Verneovými díly a je zasazená do alternativního roku 1888. Jules Verne, kapitán Nemo a posádka ponorky Nautilu tu pátrají po bájné Atlantidě ve snaze najít pradávné zařízení, který by hlavnímu hrdinovi pomohlo přepsat historii. Světu totiž hrozí naprostá zkáza. Tady se má podle legend nacházet pohřbený takzvaný Héfaistův plamen. Artefakt, jehož mocná síla byla zodpovědná za vzestup Atlantidy, ale také její pád. Nebudeme ale jen pátrat, bádat, zkoumat a řešit hádanky. Čeká nás i konfrontace s jakousi mocnou temnou silou.

Autoři slibují nelineární dialogy a napínavý příběh, který odráží lidskou představivost a schopnost vyprávět příběhy větší než život sám. Hru sledujeme zboku jako ve starých adventurách, ale ovlivnil ji moderní pixel art, steampunk i současné ovládání. V určitých momentech můžeme změnit osud a na každém kroku se autoři pokusí vyseknout Verneovi poklonu svým vlastním dílem.

Titul míří na Windows a Mac a vyvíjí jej studio Gametopia. V budoucnu by se měl dostat také na Switch. Hra už má profil na Steamu a na počítačích by měla vyjít příští rok. Bezplatné demo si ale můžete vyzkoušet třeba hned. Na oficiálním webu, který sám o sobě stojí za pozornost, navíc najdete prequel v podobě komiksu, který vás uvede do děje.

# adventura # logická # pixel art

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru