Dataminer objevil v remasteru Vice City zrušenou misi

Hlavní hrdina Tommy Vercetti si mohl zahrát ve filmu. Podívejte se, co z úkolu zbylo

Zdroj: Vadim M
23. 6. 2022
Název hry: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 11. 11. 2021 Platformy: , , , , , , , , Žánr:
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Ve hře Grand Theft Auto: Vice City se povedlo po dlouhých letech vypátrat nově objevené pozůstatky dávno vyškrtnuté mise. Objevil je youtuber a dataminer Vadim M, který tenhle objev učinil v kódu nedávného remasteru a původní verze jej podle jeho zjištění neobsahuje. Tommy Vercetti si podle všeho v této zrušené misi měl zahrát na filmovou hvězdu. Zapojil by se do natáčení automobilové honičky a tuto roli měl protagonistovi hry svěřit filmový producent Steve Scott, kterého si ve hře střihl hollywoodský veterán Dennis Hopper.

Za tento objev vděčíme svým způsobem nepozornosti a nedůslednosti vývojářů z Grove Street Games, kteří měli vylepšené verze na starosti. Otevřeli totiž dataminerům cestu k datům, která byla dříve nedostupná. Tajuplný kus kódu původní autoři nazvali “movie demo”. V aktuální verzi nejde o misi v pravém slova smyslu, upozorňuje Vadim M, ale spíš dlouhou cut scénu. Na to, co ze zamýšleného obsahu zbylo – a že toho není moc – se můžete podívat ve videu, které Vadim M natočil a umístil na svůj YouTube kanál.

Nejde přitom o první podobný objev, který Vadim M učinil. Soubory takzvané Definitivní edice se “prohraboval” už dříve a nalezl důkazy dalšího vystřiženého obsahu třeba z GTA III. Už dříve jsme psali, že Vadim M po vydání remasterované kolekce GTA objevil v datech PC verze i hudbu, která kvůli licencím ve hrách nezazní. Jen je zablokovaná. Dále se tu nacházel nezkompilovaný kód s různými soukromými a technickými poznámkami autorů. Podle nich například vývojáři označovali Prawn Island jako Porn Island a řetězec Well Stacked Pizza jednoduše jako Pizza Hut.

# akční # grand theft auto # gta # open world

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru