Zrušení E3 zřejmě ovlivnilo odhalení nových konzolí

Květnové akce jsou prý v ohrožení. Některá oznámení ale přijdou dřív, říká analytik

Zdroj: ESA
20. 4. 2020

Každému je už pravděpodobně jasné, že se dopady probíhající pandemické krize neprojeví najednou. Naopak, řetěz na sobě závislých událostí a procesů je ve většině odvětví dlouhý a i po ukončení bezprostředních krizových opatření se zřejmě bude koronaviru klást za vinu kde co. Vztaženo na segment videoher, pandemie přišla v době velkého očekávání příchodu nové generace konzolí a postupné rušení jednotlivých veletrhů a vlastních událostí Sony či Microsoftu muselo s předem stanovenými a marketingovými odděleními posvěcenými plány náležitě pohnout. S touto úvahou souhlasí i analytik agentury Niko Partners Daniel Ahmad, vystupující pod přezdívkou ZhugeEX, který o víkendu tweetoval o posunech některých plánovaných oznámení s nimiž se počítalo na období E3. Jak už jsme ale informovali dříve, veletrh byl pro letošní rok zrušen a organizátoři nezajistili ani předem naznačovanou online variantu, o kterou se ve své režii postará s největší pravděpodobností portál IGN.

Zpět ale k Ahmadovi, který roční pauze E3 nepřičítá jen negativní prognózy: „Mnoho plánovaných odhalení a oznámení se z tohoto týdne [9. – 11. 6.] odsunulo. Některé přijdou mnohem dřív, některé mnohem později. A některé stále během původního data.“ Dále pak Ahmad uvádí, že dřív by mohlo dojít také na plnohodnotné odhalení next-gen konzolí a hlavně jednotlivých titulů, což ale podle redaktorů VGC stále neznamená, že bychom se měli s jistotou dočkat už v květnu. Podle zdrojů zmiňovaného magazínu prý Sony sice chystala na květen očekávanou akci, o níž se spekulovalo už začátkem roku, ovšem kvůli dalším problémům kolem nemoci COVID-19 a odkladu The Last of Us Part II je nyní událost v ohrožení. Podle zdrojů VGC přitom na květen chystal důležité oznámení i Microsoft, původně ve spojitosti s E3 a následně jejím digitálním formátem, ani tady však redaktoři magazínu nejsou schopní potvrdit, jak redmondská firma nastalou situaci zpracuje a jakým způsobem se pustí do odhalování her, které alespoň za nás postrádáme víc než informace o obou konzolích.

Podle zdrojů magazínu VGC prý Sony sice chystala na květen očekávanou akci, o níž se spekulovalo už začátkem roku, ovšem kvůli dalším problémům kolem nemoci COVID-19 a odkladu The Last of Us Part II je nyní událost v ohrožení.

Na značnou vrtkavost předpovědí a plánů nakonec upozorňuje i sám Ahmad, který sice disponuje zákulisními informacemi, ale i ty již mohou být zastaralé, případně se měnit doslova z minuty na minutu. „Prožíváme bezprecedentní situaci a v ní mohou vnější faktory jako COVID-19 okamžitě změnit plány. Uvidíme,“ dodává analytik. Za nás dodáváme, že vedle konzolí a očekávaných first party her se za nejžhavější kandidáty na brzké odhalení považují hry od Warner Bros., ať už je řeč o novém Batmanovi nebo RPG ze světa Harryho Pottera, s napětím se čeká na potvrzení spekulací o vikinském Assassin’s Creed a již brzy bychom se mohli dočkat také rozluštění tajenky, jestli novým Call of Duty bude skutečně reboot Black Ops. Zapomenout přitom nesmíme ani na Nintendo a hlavně onu zmiňovanou digitální verzi E3 od IGN, v rámci které určitě vystoupí zástupci 2K, Square Enix, Segy, THQ Nordic a mnoha dalších.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru