Zrušená hra pro Game Boy Color se po 20 letech dokončí

Zrušená hra pro Game Boy Color se po 20 letech dokončí

Ztracený titul se díky fanouškům vrátí ze záhrobí a bude k dispozici i krabicová verze

Zdroj: Affinix Software
12. 3. 2021

V letech 1999 až 2001 studio Affinix Software pracovalo na RPG Infinity pro Game Boy Color. Jenže v roce 2001 vstoupil na trh novější Game Boy Advance a o nedokončenou hru najednou nebyl zájem. Vydavatel se projektu vzdal a jeho vývojáři měli vážný problém. V roce 2002 byl nakonec vývoj bohužel formálně zrušen.

Po pěti letech od posledního updatu se dal dohromady tým tvořený původními autory i nováčky, aby titul Infinity jednou provždy dokončili a vydali jej.

V roce 2016 poprvé fanouškům svitla naděje na velký comeback. Tehdy se díky původním autorům na internetu objevila rozpracovaná verze v podobě bezplatného ROMu, který fungoval třeba v emulátorech. Ale k dokonalost měl titul daleko, nebylo jej ostatně možné ani dohrát. Jeho autoři na něm totiž opravili jen to absolutně nejnutnější, doplnili pár maličkostí a poslali ho do světa jako torzo někdejší vize.

Už tehdy ale vyjádřili členové bývalého týmu naději, že projekt třeba jednou dokončí, i když nic neslibovali vzhledem k tomu, o jak starou věc se jedná. Naštěstí tím však příběh neskončil. Nyní o sobě dalo RPG Infinity pro Game Boy Color znovu vědět. Po pěti letech od posledního updatu se dal dohromady tým tvořený původními autory i nováčky, aby titul Infinity jednou provždy dokončili a vydali jej nejen v digitální verzi, ale i na cartridgi pro Game Boy Color. Hezky důstojně, tak jak bylo původně zamýšleno.

Autoři chtějí na svůj projekt vybrat dostatek finančních prostředků prostřednictvím chystané crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Spustit by se měla v létě. Už teď se ale lze přihlásit k newsletteru, aby vám neunikla žádná novinka, vyzývají autoři na oficiálním webu. Výměnou se můžete těšit na exkluzivní ukázku ze soundtracku.

Pokud jde o hru samotnou, má se jednat o epické RPG s unikátním systémem taktických bitev, rozmanitým světem a pěknou osmibitovou grafikou. Titul slibuje víc než 50 oblastí a zábavu na 20 hodin. jeho vývojáři jej ambiciózně označují za jedno z nejočekávanějších RPG pro Game Boy Color.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru