Ubisoft oficiálně oznámil Assassin’s Creed Mirage

Vývojáři zareagovali krátce po úniku prvního artworku. Více se o hře dozvíme 10. září

1. 9. 2022

Před dvěma dny přišel dataminer a insider j0nathan s informací, že by se nový menší Assassin’s Creed – o kterém jako jeden z prvních už před několika měsíci mluvil Jason Schreier – nemá jmenovat Rift ale Mirage. V souhrnu informací, které získal od nejmenovaného zdroje, byly také detaily o zasazení do Bagdádu, návratu ke kořenům hratelnosti nebo odstranění některých RPG prvků, které přišly s posledními díly. Zmiňovaný Jason Schreier pak únik komentoval v tom duchu, že něco podle jeho informací sedí a něco ne – například průzkum více měst – souhlasil nicméně s tím, že by se hra opravdu mohla jmenovat Mirage a vzít hráče spolu s hlavním protagonistou Basimem přibližně do let 860-870.

Update: Ubisoft zřejmě pod tíhou úniků oficiálně oznámil Assassin’s Creed Mirage. Více o hře prozradí na prezentaci Ubisoft Forward, která se uskuteční 10. září od 21 hodin českého času. K dispozici je i oficiální artwork, který má podobný styl jako uniklý obrázek, ale představuje hlavního hrdinu ve výskoku a pohledem zepředu.

Půovodní zpráva: Nyní se na internet dostal první údajný artwork ze hry, který potvrzuje podtitul Mirage a naznačuje, že by hra mohla dostat speciální edici odkazující se na příběh Ali Baba a 40 loupežníků. Za únikem obrázku stojí patrně uživatel Twitteru s přezdívkou ScriptLeaksR6, který se v minulosti soustředil především na úniky ze série Rainbow Six. Nyní se ovšem stáčí k jiné sérii od Ubisoftu a zdá se, že úspěšně. Jak už zaznělo výše, artwork by měl být v souladu s dosavadními neoficiálními informacemi a na druhém obrázku níže je zachyceno i logo Assassin’s Creed Mirage. Jistě, vytvořit něco podobného by asi zkušenějšímu uživateli grafických editorů nezabralo příliš času, nicméně Script tvrdí, že data pochází z digitálního obchodu Ubisoftu a dosud se neobjevily žádné komentáře od renomovanějších insiderů, že by šlo o podvrh.

Zajímavý je i naznačovaný podtitul – The Forty Thieves Quest – který by mohl značit speciální edici nebo rozšíření, zaměřené právě na staré arabské pohádky či povídky. Právě příběh o Ali Babovi a jeho loupežnících patří k těm nejtradičnějším, i když nad ním visí stíny pochybností stran zařazení do pásma Tisíce a jedné noci, které nemusí být autentické. Bez ohledu na to by právě tento podtitul a další atributy v obrázky mohly potvrzovat zasazení do Bagdádu, resp. Basima jako hlavního hrdinu. Víc o hře nevíme, pokud bychom ale měli čerpat z předchozích informací, původně se mělo jednat o rozšíření pro Valhallu, ze kterého ale nakonec dílem rozhodnutí Ubisoftu vznikla samostatná hra. Má přijít jako svého druhu menší výplň před tím, než dorazí oficiálně potvrzený, leč zatím nepotvrzený Assassin’s Creed Infinity, který se má stát platformou pro budoucí díly v podobě velkých přídavků či rozšíření.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru