Známe velikost nového Call of Duty na PC i konzolích

Na počítačích hra zeštíhlila, ale i tak je to macek. Next-gen verze požadují přibližně 135 GB

Zdroj: Activision
5. 11. 2020

Akce Call of Duty: Black Ops Cold War bude mít nakonec možná menší velikost, než se hráči obávali. A to na PC i konzolích nové generace. Společnost Activision aktualizovala nároky PC verze a odhalila objem dat na všech konzolích. U nich můžeme začít. 

Velikost hry na konzolích

PlayStation 4: 95 GB

PlayStation 5: 133 GB

Xbox One: 93 GB

Xbox Series X|S: 136 GB

Hráči na konzolích si přitom mohou zvolit, zda chtějí po čase nějaký režim odinstalovat, aby tak zmenšili celkovou velikost. Zbavit se lze příběhové kampaně i módu Zombies. O tuto možnost ale nejsou ochuzeni ani majitelé PC. Mnohem zajímavější ale je, že se odhadovaná velikost této verze výrazně zmenšila.

Pokud se spokojíte jen s multiplayerem, stačí vám na disku uvolnit 35 GB. Pokud chcete mít nainstalovanou celou hru, potřebujete 82 GB. A jestli máte dostatečně výkonný počítač a nespokojíte se s ničím menším než nejvyššími grafickými detaily, ukousne celá hra z vašeho úložiště 125 GB. Vydavatel samozřejmě upozorňuje, že jde o počáteční velikost při vydání.

Zdá se, že verze pro Series S má stejnou velikost jako Series X, ačkoli Microsoft lákal, že vývojáři mohou na levnějším Xboxu ušetřit díky texturám v nižším rozlišení až třetinu velikosti.

Možná se vám i tak zdá hra nenasytná, ale odhadovaná velikost PC verze se od předchozích informací výrazně snížila. Původně měl jen multiplayer zabírat 50 GB, 175 GB pak celá hra a v takzvaném Ultra RTX nastavení dokonce gigantických 250 GB. Jak sami můžete vidět, jde o velký skok. Je ale pochopitelné, že s dalšímu updaty titul i tak naroste. To platí ostatně pro všechny platformy. Call of Duty: Modern Warfare mělo na začátku na PS4 velikost 60 GB a dnes je to samozřejmě mnohem víc. Ani v aktuálním odhadu zřejmě není započítán režim Warzone.

Zdá se také, že verze pro Series S má stejnou velikost jako Series X, ačkoli Microsoft lákal, že vývojáři mohou na levnějším Xboxu ušetřit díky texturám v nižším rozlišení až třetinu velikosti. PS5 má mít dostupný úložný prostor o velikosti přibližně 667 GB, Series X asi 800 GB a Series S údajně přibližně 364 GB.

Preload začne na PS4 a Xboxu One 5. listopadu. Na PC bude k dispozici 10. listopadu a na next-gen konzolích v momentě, kdy systémy dorazí na trh. Call of Duty: Black Ops Cold War vychází 13. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru