Známe termíny on-line QuakeConu a Tokyo Game Show

Známe termíny on-line QuakeConu a Tokyo Game Show

Pořadatelé přesunuli obě akce do digitálního prostoru. Přesto nás lákají na zajímavé novinky

Zdroj: QuakeCon/Tokyo Game Show
26. 6. 2020

Pořadatelé hned dvou tradičních herních akcí představili téměř ve stejnou dobu plány na digitální alternativu, která pro letošní rok zastoupí fyzickou show. Tokyo Game Show 2020 se uskuteční on-line od 23. do 27. září. Organizátoři nás lákají na oznámení od velkých vydavatelů a dočkáme se i digitálních diskuzních panelů a turnajů. Chybět nemá ani obdoba obchodních schůzek.

Plány na tradiční podobu pořadatelé oznámili začátkem května. Loni Tokyo Game Show navštívilo přes 262 tisíc lidí. V roce 2018 se návštěvnost dokonce vyšplhala na necelých 300 tisíc lidí. Tokyo Game Show se pořádá pravidelně od roku 1996. Jedná se o první zrušený ročník v historii akce. Jak už jsme psali dříve, i když se veletrh primárně zaměřuje na asijské hry a tamní hráče, rok od roku dostávají více prostoru tituly a novinky atraktivní z pohledu celého světa. Čím dál více akcí se také tlumočí do angličtiny, což tento dojem jen podtrhuje. Předpokládáme, že letošní digitální ročník půjde západním fanouškům ještě víc na ruku.

Akce příznačně nazvaná QuakeCon at Home se uskuteční od 7. do 9. srpna a nabídne živé streamy, on-line turnaje, charitativní podniky i nějaká překvapení.

Do on-line prostoru se stěhuje i QuakeCon. Ten klasický byl zrušen koncem března. Na letošní rok připadá 25. výročí akce a společnosti id Software a Bethesda od počátku naznačovaly, že hledají jiný způsob, jak oslavit tuto příležitost a představit fanouškům své novinky. Akce příznačně nazvaná QuakeCon at Home se uskuteční od 7. do 9. srpna a nabídne živé streamy, on-line turnaje, charitativní podniky i nějaká překvapení, lákají organizátoři. Další podrobnosti se máme dozvědět v nadcházejících týdnech.

V klasické podobě by se akce měla vrátit příští rok. QuakeCon se koná každoročně od roku 1996, jedná se o velmi populární a tradiční akci. V klasické verzi se měl letos původně uskutečnit od 6. do 9. srpna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru