The Last of Us (seriál), Známe herecké obsazení seriálu The Last of Us

Známe herecké obsazení seriálu The Last of Us

V hlavních rolí se sejdou herci ze Hry o trůny. Bella Ramsey budí mezi fanoušky emoce

Zdroj: Sony/HBO
11. 2. 2021
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

Už od března loňského roku známe plány HBO na seriálovou adaptaci hry The Last of Us. Scenáristou je Craig Mazin, který se podepsal pod vynikající seriál Černobyl. Výkonným producentem je hlavní designér hry Neil Druckmann, který je spolu s dohlížejícími lidmi ze Sony zárukou, že se seriál příliš neodkloní od své předlohy. O hudbu se postará skladatel Gustavo Santaolalla, jenž se podílel na obou dosud vydaných dílech The Last of Us. A známe i jméno režiséra pilotního dílu, kterým bude Kantěmir Balagov. Až nyní ale přichází první informace o hereckém obsazení a magazín Deadline se svými exkluzivními informacemi zamířil hned na začátku úplně nejvýš – k Joelovi a Ellie.

Vzhledem k tomu, že se bude seriál odehrávat v době prvního dílu hry, musíme se v představách o podobě hlavních protagonistů vrátit v čase zpět. Joel i Ellie byli v porovnání se živou vzpomínkou na The Last of Us Part II mladší, nemohli se spolehnout na bezpečné zázemí osady Jackson a zejména Ellie chyběly zkušenosti. Snad i proto se autoři seriálu rozhodli do její role obsadit 17letou Bellu Ramsey, která si pravděpodobně pamatujete ze seriálu Hra o trůny, kde si zahrála vzdorovitou lady Lyannu Mormont. Jejím hereckým protějškem v roli Joela pak bude Pedro Pascal, který se coby Oberyn Martell rovněž mihl ve Hře o trůny, ale známější je pro své obsazení v seriálu Narcos či Mandalorianovi, byť tam mu zrovna do tváře vidět není.

S informacemi o obsazení přišel magazín Deadline, který ale bohužel nepřináší žádné bližší vyjádření seriálových tvůrců ani jednotlivých herců, i když oba reagovali alespoň na sociálních sítích. Pascal i Ramsey sdíleli shodný artwork z prvního dílu The Last of Us a přidali po jednom citátu, nic bližšího ale v tuto chvíli nevíme. Na obsazení pak pochopitelně reagovali fanoušci v komentářích, a zatímco s Pascalem jsou obecně spíše spokojeni, Ramsey v roli Ellie poměrně kritizují. Na druhou stranu pochopitelně nikdo nedělá z hašteření fanoušků žádné závěry – v minulosti se už mnohokrát prokázalo, že na první pohled nepříliš padnoucí volba na ploše seriálu skvěle zafungovala a obavy se rychle rozpustily.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru